Pokušení struktury

Pokušení struktury - Zdenka Rusínová | I15cajalco.com

...í: 2011 Pokušení struktury: Praktická cvičení z češtiny: Příruční mluvnice češtiny: Slovník afixů užívaných v češtině: Současná česká morfologie: Tvoření slov v současné češtině, 1978: Tvoření staročeských adverbií: Zakladni kurs čestiny pro cizince Klíčové pojmy: Ježíšova modlitba, Getsemane, učedníci, síla a slabost, bdělost, pokušení, úzkost, smutek, exegeze ... Rusínová Zdenka - Nakladatelství Host ... . Práce se zabývá výkladem úryvku z Markova evangelia 14,32-42. Má posloužit k prohloubenému chápání daného biblického úseku. Samotnému výkladu předchází textová kritika, naznačení možné struktury ... Poslání a pokušení slova . Název Poslání a pokušení slova spojuje tituly dvou příbuzných esejí.První je úvaha Poslání a pokušení spisovatele, kterou Karel Vrána poprvé p ... Kniha Pokušení struktury | Knihy pre každého ... . Práce se zabývá výkladem úryvku z Markova evangelia 14,32-42. Má posloužit k prohloubenému chápání daného biblického úseku. Samotnému výkladu předchází textová kritika, naznačení možné struktury ... Poslání a pokušení slova . Název Poslání a pokušení slova spojuje tituly dvou příbuzných esejí.První je úvaha Poslání a pokušení spisovatele, kterou Karel Vrána poprvé publikoval v roce 1977 v exilu.Druhou je Slovo o slovu, jež Václav Havel koncipoval jako projev k udělení Mírové ceny německých knihkupců v roce 1989 a které několik měsíců před listopadovými ... Pokušení struktury-- autor: Rusínová Zdenka Basic Czech II - dotisk-- autor: Adamovičová Ana. Komentáře ke slovu deklinace » přidat nový komentář ... Tento svazek nese název Pokušení struktury. Samotná Zdenka Rusínová je představena v úvodním životopise jako „pokušená strukturou". Takto ji nazval Jan Dvořák, autor krátkého medailonu a rovněž jeden z editorů knihy. Pokušení struktury . Druhý svazek edice Studie osobností brněnské lingvistiky. Přidat do oblíbených Odebrat z oblíbených. Prohlédnout . Teď už vám neuteče ani řádek. Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce. Pokušení struktury 2011; O češtině každodenní 1984; Žánry autora. Jazyky, lingvistika O literatuře Učebnice a slovníky Literatura naučná. Štítky z knih. čeština slovníky fonetika bohemistika, bohemika lexikologie slovotvorba tvarosloví syntax, skladba, slovosled V nakladatelství Host vychází kniha s názvem Pokušení struktury.Dílo je druhým svazkem z edice Studie osobností brněnské lingvistiky a je věnováno pracím Zdenky Rusínové.Rusínová patří k čelním teoretičkám české slovotvorby a momentálně pracuje na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. 1996-2002: Filozofická fakulta Masarykovy univerzity, magistersk...

INFORMACE

AUTOR
Zdenka Rusínová
DIMENZE
10,80 MB
NÁZEV SOUBORU
Pokušení struktury.pdf

POPIS

Rovněž druhý svazek edice Studie osobností brněnské lingvistiky, věnovaný pracím Zdenky Rusínové, přináší především důležité kratší stati, publikované v odborných časopisech a sbornících, které se nestaly přímým základem pro následný vznik monografií na dané téma. K nim však byl přiřazen text odlišného charakteru - je zde publikován dosud nevydaný habilitační spis s názvem Aspekty české substantivní deklinace. Příspěvek k teorii mluvnice, snažící se zodpovědět některé otázky flexe češtiny v synchronním i diachronním průřezu, a to s důrazem na systémové pojetí jednotlivých jazykových plánů a s využitím tehdy dostupného lexikálního materiálu.

Chcete si přečíst knihu?Pokušení struktury ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdenka Rusínová. Číst Pokušení struktury Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY