Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA

Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA - John Ashdown-Hill | I15cajalco.com

...aného... Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA - John Ashdown-Hill | Databáze knih Richard III ... Richard III. - Nakladatelství Citadelle ... . Poslední dny života a osud jeho DNA Ashdown-Hill John Amerigo 2019. vázaná, 231 str. ISBN 9788090731110-10% 450,-405,- SKLADEM. anotace. anotace; Richard III. je znám jako jeden z nejkontroverznějších panovníků v anglické historii - díky skvělému dramatu Williama Shakespeara ho máme zafixovaného jako prvotřídního ... Hledáte Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA od John Ashdown-Hill? Dnes objednáte, zítra ... Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA AMERIGO ... ... ... Hledáte Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA od John Ashdown-Hill? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA. ... Richard III. je znám jako jeden z nejkontroverznějších panovníků v anglické historii - díky skvělému dramatu Williama Shakespeara ho máme zafixovaného jako prvotřídního zloducha, schopného kvůli moci zavraždit i děti, a to vlastní synovce. ... Poslední dny života a osud jeho DNA Britský bestseller, který roku 2012 vedl k nalezení těla Richarda III., ač podle legend mělo být vhozeno do řeky a zmizet na věky! Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA. kliknutím zvětšíte. ks. Kód: 0350112: ... Zboží ze stejné kategorie - Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA. Oona a Salinger. New York, 1940: úchvatný příběh nenaplněné lásky jednadvacetiletého Jerryho Salingera, ... 0 hodnocení Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. ... Recenze produktu Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA. Tento produkt nemá ještě žádnou recenzi. Britský bestseller, který roku 2012 vedl k nalezení těla Richarda III., ač podle legend mělo být vhozeno do řeky a zmizet na věky! Richard III. je znám jako jeden z nejkontroverznějších panovníků v anglické historii - díky skvělému dramatu Williama Shakespeara ho máme zafixovaného jako prvotřídního zloducha, schopného kvůli moci zavraždit i děti, a to vlastní ... Richard iii. - poslední dny života a osud jeho dna - John Ashdo...

INFORMACE

AUTOR
John Ashdown-Hill
DIMENZE
10,95 MB
NÁZEV SOUBORU
Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA.pdf

POPIS

Britský bestseller, který roku 2012 vedl k nalezení těla Richarda III., ač podle legend mělo být vhozeno do řeky a zmizet na věky! Richard III. je znám jako jeden z nejkontroverznějších panovníků v anglické historii – díky skvělému dramatu Williama Shakespeara ho máme zafixovaného jako prvotřídního zloducha, schopného kvůli moci zavraždit i děti, a to vlastní synovce. V posledních 50 letech však probíhá mnoho dalších výzkumů, které legendy okolo Richarda III. vyvracejí. Tato kniha zcela nově a unikátním způsobem mapuje posledních 150 dní života Richarda III. Autor volí přístup z pozice pozorovatele před bitvou u Bosworthu, která se stala Richardovi osudnou, tj. očima člověka nezaujatého výsledkem bitvy, a odkrývá se nám tak zcela nový Richard: žádná pasivní oběť mořená výčitkami svědomí a čekající na svou porážku, ale aktivní král vykonávající své běžné denní povinnosti vyplývající z vlády, trochu naivně podceňující ambiciózního Jindřicha Tudora. Přezkoumáno je zde i období po bitvě u Bosworthu, tj. jak bylo zacházeno s Richardovými ostatky, jak probíhal jeho pohřeb a stavba jeho hrobky – jedna legenda za druhou, nánosy, které přinesla následující staletí, to vše se pomalu rozplývá pod přesvědčivými důkazy. Rovněž jsme svědky autorova fascinujícího pátrání po Richardově DNA, kterou úspěšně nalezl „živou a zdravou“ přes mnohá pokolení až v daleké Kanadě. Díky ní bylo možné s jistotou identifikovat pozůstatky Richarda III., které byly objeveny roku 2012 na základě údajů uvedených v prvním vydání této knihy. Toto je překlad vydání druhého, již rozšířeného o poznatky z archeologického výzkumu. Autor John Ashdown-Hill byl historikem, členem Královské historické společnosti, Společnosti genealogů a Společnosti Richarda III. Napsal mnoho článků a knih na téma pozdního středověku v Anglii. Věnoval se novým metodám výzkumu a byl oceněn Řádem britského impéria.

Chcete si přečíst knihu?Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Ashdown-Hill. Číst Richard III. - Poslední dny života a osud jeho DNA Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY