Tomáš Císařovský

Tomáš Císařovský - Tomáš Císařovský, | I15cajalco.com

...ANT 2019 Současná česká krajina - Krajinomalba a jiné cesty ke krajině / Tomáš Císařovský, Filip Černý, Zdeněk Daněk, Pavel Doskočil, Jolana Havelková, Tomáš Hlavenka, Roman Kameš, Martin Kolář, Jiří Kubový, Adolf Lachman, Petr Malina, Petra Marečková, Michal Nesázal, Petr Pastrňák, Luděk Rathouský, Eva Sakuma, Michal Sedlák, František Skála, Michal Šiška, Martin ... Tomáš Císařovský - iDNES.cz ... ... "Tomáš Císařovský - Erika Bornová" - Wannieck Gallery, 15.2. - 16. 6. 2013 Zatmění - Tomáš Císařovský = Eclipse - Tomáš Císařovský : [Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě 26.7.-30.9.2007, Východočeská galerie v Pardubicích 10.10.-9.12.2007] / Domů / Publikace / Tomáš Císařovský (velká monografie) ... Silou obraznosti Císařovský konfrontuje kolektivní paměť a i ... Artlist - databáze současného umění: Tomáš Císařovský ... ... "Tomáš Císařovský - Erika Bornová" - Wannieck Gallery, 15.2. - 16. 6. 2013 Zatmění - Tomáš Císařovský = Eclipse - Tomáš Císařovský : [Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě 26.7.-30.9.2007, Východočeská galerie v Pardubicích 10.10.-9.12.2007] / Domů / Publikace / Tomáš Císařovský (velká monografie) ... Silou obraznosti Císařovský konfrontuje kolektivní paměť a ikonické obrazy, vnáší nejistotu do pevně zažitých a dějinami kodifikovaných obrazů. Jeho dílo je demokraticky otevřené, intelektuálně závažné a morálně provokativní. ... Tomáš Císařovský *1962 v Praze Samostatné výstavy (výběr) 1992 Korrekte Aussprache, Galerie Binz 39, Zürrich 1994 Naty, přepni to, Galerie MXM, Praha 1995 Lidové obrazy, Galerie U dobrého pastýře, Brno 1996 Bez koní, Galerie Rudolfinum, Praha 1997 U konce s dechem, Galerie Václava ......

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Císařovský,
DIMENZE
3,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Tomáš Císařovský.pdf

POPIS

Rozsáhlá obrazová monografie Tomáše Císařovského přináší vzrušující pohled na třicet let tvorby jednoho z klíčových umělců české postmoderny. Spolu s ním prožije čtenář řadu událostí nedávné historie, uvědomí si křehkost i napjatost mezilidských vztahů, smysl i nesmysl existence. Spolu s malířem procestuje českou i exotickou krajinu, navštíví vernisáže a pozná také mnoho výjimečných či kontroverzních osobností, které Císařovský programově namaloval v rámci předsevzetí restituovat portrétní malbu v Čechách. Milovníky umění zaujme i excelentní prací s barvou a také bravurním používáním techniky akvarelu. Autorem výpravné monografie, která přináší na čtyři sta reprodukcí autorových děl a také řadu dokumentačních fotografií, je Martin Dostál. Knihu uzavírá brilantní studie Jiřího Přibáně, který se až téměř analytickým způsobem přibližuje k podstatě Císařovského tvorby a zasazuje ji do nejen filozofických souvislostí.

Chcete si přečíst knihu?Tomáš Císařovský ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Císařovský,. Číst Tomáš Císařovský Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY