Proměny hermeneutického myšlení

Proměny hermeneutického myšlení - Lukáš Hlouch, | I15cajalco.com

...knih https://databazeknih.cz/ promeny - interpretaci -142820 Databáze knih, hodnocení knih, bazar knih, komentáře, soutěž o knihy ... Hermeneutika - metodologické poznámky ... . Proměny hermeneutického myšlení Hroch, Konečná, Hlouch. Dostupnost. skladem. Vydavatel. CDK. ISBN. 978-80-7325-231-1. EAN. 9788073252311. Počet stran. 420 . Místo vydání. Brno . Rok vydání. 2010 . Formát. A5 . Cílem této knihy je postihnout vznik, formování a vývojové proměny teorií rozumění a hermeneutických koncepcí v ... Proměny hermeneutického myšlení Cílem této knihy je postihnout vznik, formování a vývojové proměny teorií rozumění a ... Proměny hermeneutického myšlení | Centrum pro studium ... ... ... Proměny hermeneutického myšlení Cílem této knihy je postihnout vznik, formování a vývojové proměny teorií rozumění a hermeneutických koncepcí v rámci dějin novodobé filosofie. První část publikace je dějinným úvodem do problematiky, který sleduje vývoj hermeneutiky ve smyslu teorie (respektive umění) interpretace a ... Proměny hermeneutického myšlení Lukáš Hlouch, Jaroslav Hroch, Magdalena Konečn á. 100 Kč ... hermeneutika je v Aristotelově myšlení uměním pravdivě vypovídat o věcech. Aristoteles přichází oproti svému uiteli s důvěrou v lidský rozum. Zde se ukazuje jedna z charakteristických dichotomií v rámci hermeneutického myšlení: tušení, milost boţského, spekulace versus logika, rozumové dovednosti atp. Věra Nosková: Proměny . Román sledující dobu před Listopadem 89 a několik let po něm je zabydlen množstvím postav, které jsou propojeny bydlištěm či pracovním prostředím s přemýšlivou Anetou. Z nich každá prožívá metaforfózu svého postavení, životních šancí, společenského vzestupu či pádu. Proměny hermeneutického myšlení. Centrum pro studium demokracie a kultury: Brno 2010, str. 27). Velkou předností recenzované monografie je propracovaná aplikace kvalitativní analýzy na konkrétních datech v podobě tří narativně vedených rozhovorů se ženami, které podstoupily léčbu rakoviny prsu. Hermeneutika sportu, sborník z celofakultního semináře (ed.Hogenová A.) 1998, Praha : Karlova Universita, s.33-40.. Hermeneutika - metodologické poznámky. Jan Hendl, FTVS UK. Úvod. Pojem hermeneutika vyžaduje doplňující vysvětlení přesto, že je tak starobylý a má pevné místo v diskusi o metodologii vědy ve všech společensko-vědních oborech. Očekává se také otevřenost, ochota diskutovat a kritické myšlení. Požadavky na zápočet: Od studentů se očekává přítomnost na semináři, kromě jabockých aktivit a povinné praxe je ... Proměny hermeneutického myšlení. Brno: CDK, 2010. 5. LEŠČINSKÝ, Jozef. Hermeneutika: Krátky náčrt dejín interpretácie. Verbum ... Proměny hermeneu...

INFORMACE

AUTOR
Lukáš Hlouch,
DIMENZE
4,41 MB
NÁZEV SOUBORU
Proměny hermeneutického myšlení.pdf

POPIS

Cílem této knihy je postihnout vznik, formování a vývojové proměny teorií rozumění a hermeneutických koncepcí v rámci dějin novodobé filosofie. První část publikace je dějinným úvodem do problematiky, který sleduje vývoj hermeneutiky ve smyslu teorie (respektive umění) interpretace a výkladu textů a přivádí čtenáře až ke vznikání a formování moderní hermeneutiky v 18. století. V tomto momentě navazuje druhá část, která je pojata jako seznámení se základními tématy, která moderní filosofickou hermeneutiku charakterizují. Zaměřuje se tedy především na rozumění a vývoj jeho pojetí v různých hermeneutických koncepcích. Samostatná pozornost je dále věnována specifickým pojmům, se kterými se v hermeneutickém rozumění setkáváme: hermeneutický kruh, horizont, předporozumění, časový odstup, interpretace textu, autor, jazyk a řeč. Třetí část pokračuje ve zkoumání problémů filosofické hermeneutiky ve vztahu k umění, moderní teologii a právu. Čtvrtá část pak představuje jednotlivé myslitele a jejich koncepce, a to od osvícenství, kdy se začal formovat projekt tzv. univerzální hermeneutiky, až do konce 20. století. Z pojednávaných osobností je věnována největší pozornost nejvýznamnějšímu představiteli filosofické hermeneutiky H.-G. Gadamerovi. Kniha je určena nejen studentům filosofie, ale také všem, kdo se ve svém oboru dotýkají otázek porozumění, interpretace a výkladu: historikům, teoretikům umění, literárním a filmovým vědcům, teologům, religionistům, filologům, právníkům a dalším.

Chcete si přečíst knihu?Proměny hermeneutického myšlení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lukáš Hlouch,. Číst Proměny hermeneutického myšlení Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY