Naše studánky - Pověsti – legendy – místopis

Naše studánky - Pověsti – legendy – místopis - Petr Kovařík | I15cajalco.com

...tel: Universum EAN: 9788024263038 ISBN: 978-80-242-6303-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 280 stran, česky Rozměry: 17,2 × 24,2 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Naše studánky | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . vydání) > Naše studánky ×-20% sleva. Kniha ... Texty doprovází bohatá obrazová dokumentace. (pověsti, legendy, místopis) Předmětná hesla Studánky - Česko Vodní prameny - Česko Česko - Vlastivěda. Kniha je zařazena v kategoriích Próza - beletrie > Pověsti a mýty > Pověsti > České pověsti Naše studánky. Pověsti - legendy - místopis 2019; Klíč k pražským hřbitovům 2002; Vranská 1991; Literární mýty, záhady a aféry 2003; Nemluv na mě, kd ... Kniha: Naše studánky - Pověsti - legendy - místopis (Petr ... ... . Pověsti - legendy - místopis 2019; Klíč k pražským hřbitovům 2002; Vranská 1991; Literární mýty, záhady a aféry 2003; Nemluv na mě, když se holím 1990; Trnky brnky na ty hrnky 1999; všech 23 knih autora. Kniha Naše studánky. Pověsti - legendy - místopis je v Objednávejte knihu Naše studánky - Pověsti - legendy - místopis v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Obsah knihy: Naše studánky - Pověsti - legendy - místopis. Téma studánek a pramenů je mimořádně aktuální, neboť tyto přírodní zdroje jsou dnes znovu doceňovány a chráněny. Zároveň jsou podzemní vody v poslední době ohroženy dopadem civili...

INFORMACE

AUTOR
Petr Kovařík
DIMENZE
6,98 MB
NÁZEV SOUBORU
Naše studánky - Pověsti – legendy – místopis.pdf

POPIS

Téma studánek a pramenů je mimořádně aktuální, neboť tyto přírodní zdroje jsou dnes znovu doceňovány a chráněny. Zároveň jsou podzemní vody v poslední době ohroženy dopadem civilizačních vlivů a klimatických změn, vysycháním a mizením. Petr Kovařík už v roce 1998 vydal úspěšnou a dodnes vyhledávanou knihu Studánky a prameny Čech Moravy a Slezska. Od té doby se však mnohé změnilo a řada studánek a pramenů zanikla, jiné jsou ohroženy. Téma této knihy je postaveno na studánkách a pramenech, k nimž se vztahují známé i téměř neznámé dávné pověsti a legendy (namátkou studánky, s nimiž jsou spojeny pověsti o Libuši a Přemyslovi, Oldřichovi a Boženě či legendy o sv. Václavovi, Vojtěchovi, Prokopovi a jiných, ale rovněž i pověsti o nejrůznějších zázracích a neobvyklých uzdraveních). Kniha je pojata jako netradiční kulturně historický i přírodní průvodce, který poslouží nejen jako četba, ale i také jako inspirace k výletům. Texty doprovází bohatá obrazová dokumentace.

Chcete si přečíst knihu?Naše studánky - Pověsti – legendy – místopis ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Kovařík. Číst Naše studánky - Pověsti – legendy – místopis Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY