Čeští hudebníci na Rusi

Čeští hudebníci na Rusi - Vjačeslav Grochovskij | I15cajalco.com

... důvod migrace do Ruska a snaží se vliv Čechů plně ... Čeští hudebníci na Rusi - Vjačeslav Grochovskij eNoty.eu ... ... Dům knihy.cz > Knihy > Historie > Čeští hudebníci na Rusi. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Čeští hudebníci na Rusi. GROCHOVSKIJ Vjačeslav. Info: Akademie múzických umění, 2010 (1.) - brož., 346 str. EAN: 9788073311803 ISBN: ... Objednávejte knihu Čeští hudebníci na Rusi v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojen ... Čeští hudebníci na Rusi - Vjačeslav Grochovskij eNoty.eu ... .cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Čeští hudebníci na Rusi. Kdo napsal knihu Čeští hudebníci na Rusi? Autorem je Vjačeslav Grochovskij. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Nyní se vracíme k původnímu provozu a těšíme se na shledanou v knihkupectvích i online. Zde se můžete podívat na často kladené otázky. V knihkupectví jako doma. Přihlásit. Knihy. Hry. Film a hudba. ... Čeští hudebníci na Rusi. Celkové hodnocení ... Čeští hudebníci poděkují ČVUT v Praze, týmu vědců, partnerů, dárců a přispěvatelů. Vystoupí Ewa Farna, The Atavists, Wohnout a další. A vy můžete být u toho! Právě teď na ... Čeští hudebníci na Rusi Autor: Grochovskij, Vjačeslav Nakladatel: Akademie múzických umění EAN: 9788073311803 ISBN: 978-80-7331-180-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 346 stran, česky Rozměry: 16,5 × 22,5 cm Rok vydání: 2010 (1. vydání) Čeští hudebníci na Rusi [2010] Grochovskij, Vjačeslav, 1981-1. vyd. - Praha : Akademie múzických umění, 2010. Description Book — 329 p. : ill., portr. ; 24 cm. Online. Google Books (Full view) Check availability SAL3 (off-campus storage) Status of items at SAL3 (off-campus storage) SAL3 (off-campus storage) Čeští hudebníci na Rusi - Vjačeslav Grochovskij - detailní informace o produktu. Noty z celého světa. Nabízíme noty, zpěvníky, noty pro školy, učebnice a jiné hudebniny se zaměřením na klasickou i populární hudbu. Čeští hudebníci na Rusi - Vjačeslav Grochovskij. ... Z tohoto důvodu tedy čeští hudebníci rádi odcházeli za prací nejen do velkých kulturních center Ruska, kterými tehdy byla Moskva a Petrohrad, ale i do větších provinčních měst, ja...

INFORMACE

AUTOR
Vjačeslav Grochovskij
DIMENZE
10,47 MB
NÁZEV SOUBORU
Čeští hudebníci na Rusi.pdf

POPIS

Role českých hudebních představitelů v historii rozvoje ruské hudební kultury je významná. Vliv těchto hudebníků se dotýkal úplně všech odvětví této kultury - divadelního, symfonicko - instrumentálního, sborového, interpretačního, vydavatelského, výroby hudebních nástrojů,jakož i odvětví pedagogického. Díky českým hudebníkům docházelo v Rusku k širokému zakládání operních divadel a jejich následnému rozvoji, vznikla nová hudební školskázařízení všech stupňů. Významný byl též vliv mnohých českých hudebníků na tvorbu takových ruských význačných, jakými byli například M. I. Glinka, N. A. Rimskij-Korsakov,P. I. Čajkovskij a jiní. Důvodem četné migrace českých hudebníků byla především možnost realizace vlastních profesionálních uměleckých plánů a v neposlední řadě to byly i dobré existenční podmínky, které se jim tehdy v Rusku nabízely. Z tohoto důvodu tedy čeští hudebníci rádi odcházeli za prací nejen do velkých kulturních center Ruska, kterými tehdy byla Moskva a Petrohrad, ale i do větších provinčních měst, jako například do Nižního Novgorodu, Saratova, Oděsy. Jejich vliv na ruskou hudební kulturu byl velmi významný a toto téma prozatím nedoznalo plného zhodnocení ani podrobného rozboru. Práce zkoumá vzájemné působení české a ruské hudební kultury na základě dokumentárních zdrojů, jakými jsou archivní materiály, korespondence, odezvy v dobovém tisku a odborná literatura na toto téma.

Chcete si přečíst knihu?Čeští hudebníci na Rusi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vjačeslav Grochovskij. Číst Čeští hudebníci na Rusi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY