Temný kontinent Evropa ve 20. století

Temný kontinent Evropa ve 20. století - Mark Mazower | I15cajalco.com

...klad konstatování, že současná Evropa je na národ-ních státech založena vlastně více než po roce 1918, kdy se rovněž uvažovalo o evropské integraci ... Tištěná kniha Temný kontinent Evropa ve 20. století | Svaz ... ... . Hrrr na ně! Poslední kontinent-- autor: Pratchett Terry Poslední kontinent-- autor: Pratchett Terry, Kirby Josh Krutý kontinent-- autor: Lowe Keith Diktátoři černého kontinentu-- autor: Nekola Martin Temný kontinent Evropa ve 20. století-- autor: Mazower Mark Evropa je území brané buďto jako jeden ze šesti světadílů v jejich tradičních pojetích, nebo jako západní část Euras ... Temný kontinent Evropa ve 20. století ... . století-- autor: Mazower Mark Evropa je území brané buďto jako jeden ze šesti světadílů v jejich tradičních pojetích, nebo jako západní část Eurasie.Ze severu jej ohraničuje Severní ledový oceán, ze západu Atlantský oceán, z jihu Středozemní a Černé moře spolu s vodními cestami, které je spojují, a z východu Asie (o přesném průběhu této části hranice nepanuje konsenzus). Kniha Temný kontinent Evropa ve 20. století (Mark Mazower) - aj ďalšie odborné knihy z oblasti politológie, medzinárodných vzťahov a práva nájdete v špecializovanom kníhkupectve na pravnickaliteratura.sk Temný kontinent: Evropa ve 20. století 2019; Hitlerova říše 2009; Žánry autora. Politologie, mezinárodní vztahy Historie Literatura naučná. Štítky z knih. nacismus 20. století okupace dějiny Evropy nacisté Třetí říše (Nacistické Německo), 1933-1945 Editions for Dark Continent: Europe's Twentieth Century: 067975704X (Paperback published in 2000), 0140241590 (Paperback published in 1999), 9602212233 (... 378 Kč Temný kontinent Evropa ve 20. století | Mark Mazower . Temný kontinent Evropa ve 20. století | ... . Rozhodně tedy nebylo předurčeno osudem, že demokracie nakonec zvítězí nad fašismem i komunismem, stejně jako není stále zřejmé, jaký druh demokracie je Evropa schopná a ochotná budovat. "Temný kontinent" je napínavým příběhem s neočekávanými zvraty, nikoliv ... Temný kontinent: Evropa ve 20. století. MAZOWER Mark. dostupnost neznámá ......

INFORMACE

AUTOR
Mark Mazower
DIMENZE
7,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Temný kontinent Evropa ve 20. století.pdf

POPIS

Evropa Marka Mazowera není kontinentem starých států a národů, ale v mnoha ohledech je velmi nová a v průběhu 20. století neustále "vynalézá" samu sebe prostřednictvím často bouřlivých a chaotických politických změn. Moderní demokracie a s ní úzce spojený národní stát je v zásadě výsledkem experimentování. Tři ideologie – liberální demokracie, komunismus a fašismus – se považovaly za předurčené přetvořit společnost, kontinent a svět v "nový řád lidstva". Jejich vzájemný boj o definici nové Evropy trval po většinu minulého století. Liberální demokracie ovládla Evropu po první světové válce, ale o dvě desetiletí později už tak říkajíc zmírala na úbytě. Rok 1989 znamenal vítězství demokracie nad komunismem, nicméně k tomuto vítězství by nedošlo, kdyby komunismus předtím neuštědřil všeobecnou a drtivou válečnou porážku nacionálnímu socialismu. Rozhodně tedy nebylo předurčeno osudem, že demokracie nakonec zvítězí nad fašismem i komunismem, stejně jako není stále zřejmé, jaký druh demokracie je Evropa schopná a ochotná budovat. "Temný kontinent" je napínavým příběhem s neočekávanými zvraty, nikoliv záznamem vývoje směřujícího neustále kupředu k nevyhnutelným vítězstvím.

Chcete si přečíst knihu?Temný kontinent Evropa ve 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mark Mazower. Číst Temný kontinent Evropa ve 20. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY