Podivný případ Dr.Jekylla a pana Hyda

Podivný případ Dr.Jekylla a pana Hyda - Robert Louis Stevenson | I15cajalco.com

... Také si uvědomoval, že se jednou promění v Hyda a pravděpodobně už nebude moct být panem Jekyllem, ale smířil se s tím ... Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda - Robert Louis ... ... . Zdroje: wikipedia.cz. Obsahy a rozbory děl k literatuře- přehledu SŠ učiva . Další podobné materiály na webu: Podivuhodný příběh Dr. Jekylla a pana Hyda (4) Podivuhodný příběh Dr. Jekylla a pana ... Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda - známý hororový příběh, jehož autorem je Robert Louis Stevenson. V titulní dvojroli audioknihy Ilja Racek. Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda je hororový příběh o dvou protikladn ... Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda - Robert Louis ... ... . V titulní dvojroli audioknihy Ilja Racek. Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda je hororový příběh o dvou protikladných tvářích lidského charakteru ztělesněných dobrým doktorem Jekyllem a zlým panem Hydem. Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda. ... V Londýne sa objavil podivný človek, z ktorého ide hrôza a v každom vzbudzuje nepokojné pocity a nechuť. Zvlášť rozrušený jeadvokát Utterson, ktorého znepokojila závet jeho dobrého priateľa Henryho Jekylla. V prípade jeho smrti alebo zmiznutia má všetok majetok dostať ... Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda book. Read 12,157 reviews from the world's largest community for readers. Vedle nového překladu slavné novely ... The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde, by Robert Louis Stevenson, 1885, autograph manuscript - Morgan Library & Museum - New York City - DSC06579.jpg 3,648 × 5,472; 7.73 MB Podivuhodný případ dr. Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde Autor: Stevenson, Robert Louis Nakladatel: Garamond EAN: 9788086379746 ISBN: 80-86379-74-4 Originál: The Strange Case of Dr.Jekyll and Mr.Hyde Překlad: Fastrová, Jarmila Popis: 1× kniha, brožovaná, 190 stran, česky Rozměry: 11 × 18 cm Rok vydání: Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda 1958; Klub sebevrahů 1964; Poklad na ostrově 1969; Podivuhodný případ dr.Jekylla a pana Hyda / The Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde 2004; Černý šíp 1966; všech 42 knih autora. Kniha Podivný případ dra. Jekylla a pana Hyda je v Zpracování novely skotského novoromantika Roberta L. Stevensona bylo pro filmaře vždy přitažlivé. Jen od zrodu kinematografie do roku 1919 vzniklo v různých zemích nejméně sedm a v následujícím roce hned tři filmy, natočené podle této předlohy. V… Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda Robert Louis Stevenson. ... Aby se zbavil svých choutek po nespoutanosti, přenes...

INFORMACE

AUTOR
Robert Louis Stevenson
DIMENZE
4,29 MB
NÁZEV SOUBORU
Podivný případ Dr.Jekylla a pana Hyda.pdf

POPIS

V Londýně se objevil podivný člověk, ze kterého čiší hrůza a v každém vzbuzuje neklidné pocity a nechuť. Zvláště rozrušený je pak advokát Utterson, kterého znepokojila závěť jeho dobrého přítele Henryho Jekylla. V případě jeho smrti či zmizení má veškerý majetek dostat právě Edward Hyde. Autor vypráví hororový příběh dvou protikladných tvářích lidského charakteru ztělesněných dobrým doktorem Jekyllem a zlým panem Hydem. Pohledný Dr. Jekyll, vynikající vědec uznávaný celou vědeckou komunitou, vyvine prostředek, který způsobí převrat v lidské přirozenosti a oddělí zločinecké sklony. Vyzkouší ho sám na sobě a díky této látce prodělá děsivou proměnu. Úplně se vymyká konvencím a zákonům společnosti a jeho morálka se změní - v nelítostného a zkaženého zloducha pana Hydea. Příběh se stal mnohokrát námětem pro další, především filmová zpracování.

Chcete si přečíst knihu?Podivný případ Dr.Jekylla a pana Hyda ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert Louis Stevenson. Číst Podivný případ Dr.Jekylla a pana Hyda Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY