Na rozhraních fenomenologie: Transcendence, jevení a zkušenost

Na rozhraních fenomenologie: Transcendence, jevení a zkušenost - Dominique Janicaud | I15cajalco.com

...es lettres de Nice, 23-25 février 1984] Ombre de cette pensée ... Francouzská filozofie | Knihy.ABZ.cz ... . Kniha Izajáš patří bezesporu k nejvlivnějším biblickým spisům. Její řecký překlad vychází z předlohy podobné dochovanému hebrejskému textu, přesto se v něm najdou verše, které se obsahově liší. Autor: Hrubá, Jana Názov: Na cestě ke kvalitní škole Vydavateľ: Praha : Wolters Kluwer, 2019 ISBN: 978-80-7598-392-3 Signatúra: spk332508 Autor: Janicaud, Dominique Názov: Na rozhraních fenomenologie : transcendence, jevení a zkušenost Vydavateľ: Praha : Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2019 ISBN: 978-80-246-3905-5 ... Fenomenologie ducha / Autor: Hegel, Georg Wilhelm Friedrich ... Na rozhraních fenomenologie - Transcendence, jevení a ... ... ... Fenomenologie ducha / Autor: Hegel, Georg Wilhelm Friedrich, 1770-1831 Vydané: (1960) Na rozhraních fenomenologie : transcedence, jevení a zkušenost / Autor: Janicaud, Dominique, 1937-2002 Vydané: (2019) Na rozhraních fenomenologie Janicaud, Dominique. Edmund Husserl vytyčil nové filosofické téma: pole samotné zkušenosti. Když Emmanuel Levinas hovoří o Touze a Druhém, jakým zkušenostem t... Transcendence, jevení a zkušenost Na sever : jak jsem našel svou cestu na Apalačské stezce. První vydání. Praha : Mladá fronta, 2019. 254 stran, 24 nečíslovaných stran obrazových příloh . ISBN 978-80-204-4998-6. KOCH, Matze. Moje nejlepší tipy a triky pro lov kaprů . [Líbeznice] : Víkend, 2019. 110 stran . ISBN 978-80-7433-258-6. KOSATÍK, Pavel. Emil Běžec . Transcendence a inteligibilita. Autor: Emmanuel Lévinas - Překlad: Marcela Sedláčková - Číslo: 2006/3 (Studie) Ze sborníku z kolokvia pořádaného Janem Pavlem II. roku 1983 v Castel-Gandolfu Člověk v moderních vědách (vyd.Filozofický ústav AV ČR, 1992). Na rozhraních fenomenologie : transcendence, jevení a zkušenost / Dominique Janicaud ; přeložil Martin Pokorný. -- První české vydání. -- Praha : Univerzita Karlova, Nakladatelství Karolinum, 2019. -- 215 stran ; 20 cm. -- (Myšlení současnosti) Život zjevování. Fenomenologie, kosmologie, metafyzika. Ponaučení z korelačního a priori Renaud Barbaras [1] . Je známo, že Husserl v Krizi charakterizuje úkol fenomenologie jako vypracování universálního korelačního a priori mezi transcendentním jsoucnem a subjektivními způsoby jeho danosti, tj. mezi vědomím a světem. Jak píše sám Husserl: „Každé jsoucno ......

INFORMACE

AUTOR
Dominique Janicaud
DIMENZE
11,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Na rozhraních fenomenologie: Transcendence, jevení a zkušenost.pdf

POPIS

Edmund Husserl vytyčil nové filosofické téma: pole samotné zkušenosti. Když Emmanuel Levinas hovoří o Touze a Druhém, jakým zkušenostem tato okázale pronášená slova vlastně odpovídají? Dá se ještě tvrdit, že se jejich domnělý obsah stává předmětem sledovatelné filosofické úvahy? A navazuje současná fenomenologie ve Francii na Husserla, nebo na Levinase? Takto lze schematicky shrnout jádro stále živé polemiky, kterou v roce 1991 rozvířil Dominique Janicaud publikací „Teologického obratu ve francouzské fenomenologii“. Ve stati „Otevřená fenomenologie“ z roku 1998 se pak Janicaud k tématu vrátil a upřesnil pozitivní jádro sporu úvahou o chápání fenomenologie u Heideggera, o vztahu fenomenologie a hermeneutiky a o vyhlídkách „minimalistické fenomenologie“, jež by se vzdala metafyzických nároků a využívala škály inspiračních zdrojů od Husserla, Sartra a Merleau-Pontyho po Wittgensteina, Dennetta a Deleuze. Dominique Janicaud (1937–2002) proslul především jako znalec francouzské recepce Heideggerova díla. Jeho stať o „teologickém obratu“ ve francouzské fenomenologii je všeobecně uznávána jako zásadní příspěvek k sebereflexi současného francouzského myšlení.

Chcete si přečíst knihu?Na rozhraních fenomenologie: Transcendence, jevení a zkušenost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dominique Janicaud. Číst Na rozhraních fenomenologie: Transcendence, jevení a zkušenost Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY