Krev a voda: Sabotování Hitlerovy bomby

Krev a voda: Sabotování Hitlerovy bomby - Dan Kurzman | I15cajalco.com

... Toto je příběh odvahy, vytrvalosti a hrdinství - příběh jedné z nejsmělejších a nejvytrvalejších akcí druhé světové války ... Kurzman Dan: Krev a voda - Sabotování Hitlerovy bomby ... ... . Nejtajnější snaha Spojenců zabránit Hitlerovi, jehož vědci v roce 1938 objevili štěpení jádra atomu, v získání atomové bomby. Krev a voda Sabotování Hitlerovy bomby. Dan Kurzman. Toto je příběh odvahy, vytrvalosti a hrdinství - příběh jedné z nejsmělejších a nejvytrvalejších akcí druhé světové války. Krev a voda - Sabotování Hitlerovy bomby: Kurzman Dan, cena: 199 Kč - Toto je příběh odvahy, vytrvalosti a hrdinství - příběh je ... Krev a voda: Sabotování Hitlerovy bomby - KOSMAS.cz ... . Krev a voda - Sabotování Hitlerovy bomby: Kurzman Dan, cena: 199 Kč - Toto je příběh odvahy, vytrvalosti a hrdinství - příběh jedné z nejsmělejších a nejvytrvalejších akcí druhé světové války. Název: Krev a voda - Sabotování Hitlerovy bomby. Autor: Dan Kurzman. Titul je zařazen do žánrů: Literatura faktu › Military; ISBN: 978-80-206-1141-3. EAN: 9788020611413. Objednací kód: ND162882 Kniha Krev a voda - Sabotování Hitlerovy bomby je v. Právě čtených: 1x: Přečtených: 2x: Knihotéce: 6x: Chystám se číst: 2x: zavřít reklamu. Nápověda - Podmínky užit ... Wiky - Prak + vodní bomby . Dětský prak s vodními bombamiVodní bomby s dětskými nafukovacími balony, které se po napuštění vodou stávají municí pro osvěžující mokré bitvy v létě, zábavou, veselou pomůckou při soutěžích, hrách a oslavách. \nSoučástí balení je prak, 36 balónů a praktická taštička\nBarevné varianty: zelený, oranžový prak\nVelikost praku ... Toto je příběh odvahy, vytrvalosti a hrdinství - příběh jedné z nejsmělejších a nejvytrvalejších akcí druhé světové války. Nejtajnější snaha Spojenců zabránit Hitlerovi, jehož vědci v roce 1938 objevili štěpení jádra atomu, v získání atomové bomby. Tato poutavá sága odkrývá čtyři pokusy, které byly podniknuty pro zničení vodní elektrárny v ... Toto je příběh odvahy, vytrvalosti a hrdinství - příběh jedné z nejsmělejších a nejvytrvalejších akcí druhé světové války. Nejtajnější snaha Spojenců zabránit Hitlerovi, jehož vědci v roce 1938 objevili štěpení jádra atomu, v získání atomové bomby. Krev a voda ...

INFORMACE

AUTOR
Dan Kurzman
DIMENZE
11,75 MB
NÁZEV SOUBORU
Krev a voda: Sabotování Hitlerovy bomby.pdf

POPIS

Toto je příběh odvahy, vytrvalosti a hrdinství – příběh jedné z nejsmělejších a nejvytrvalejších akcí druhé světové války. Nejtajnější snaha Spojenců zabránit Hitlerovi, jehož vědci v roce 1938 objevili štěpení jádra atomu, v získání atomové bomby. Tato poutavá sága odkrývá čtyři pokusy, které byly podniknuty pro zničení vodní elektrárny v nepřístupné horské oblasti jižního Norska, kterou zabrali Němci na jaře 1940. Norsk Hydro byla největší výrobce deuteria oxidu (těžké vody) na světě, životně důležité složky pro výrobu atomové bomby. Dan Kurzman vykresluje tyto náročné operace od prvního odvážného útoku ze vzduchu, při kterém bombardéry Halifax táhly kluzáky se 34 britskými commandos. Tato akce se ukázala být sebevražednou. Při druhém pokusu překazit Němcům sestrojení atomové bomby byli na padácích vysazeni commandos, kteří pronikli do továrny, rozmístili nálože a podařilo se jim i v pořádku Němcům zmizet. Způsobené škody byly nedostatečné, aby dokázaly vyřadit Norsk Hydro. Následovalo soustředěné bombardování, ale také s malým účinkem. V zimě 1944 unikla zpráva, že Němci plánují vyvézt zařízení továrny a kanystry s těžkou vodou z Norska. Spojenci ihned pověřili odboj, aby během cesty do Německa zničil zásilku na trajektu.

Chcete si přečíst knihu?Krev a voda: Sabotování Hitlerovy bomby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dan Kurzman. Číst Krev a voda: Sabotování Hitlerovy bomby Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY