Stopy města

Stopy města - Lars Saabye Christensen | I15cajalco.com

...me pohledem na bílé pláně, tak vrstva sněhové pokrývky je tak bídná, že technika zkrátka nemůže vyjet do … Číst dále 6 ... Stopy města - Lars Saabye Christensen | Knihy Dobrovský ... . leden 2020 Unikátní databáze s názvem Sochy a města, která mapuje poválečné umění ve veřejném prostoru, se dnes otvírá všem zájemcům. Rozsahem evropsky unikátní databázi vytvořili pracovníci Fakulty restaurování Univerzity Pardubice společně s kolegy z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Kniha Stopy města(Lars Saabye Christensen) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najla ... Mapa lyžařských tras - Lyžařské Novoměstsko ... . Kniha Stopy města(Lars Saabye Christensen) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete. +421 907 989 588 (po-pia: 09:00-15:00) Stopy města Christensen Lars Saabye. První díl zamýšlené trilogie zavede čtenáře k obyvatelům čtvrti v západním Oslu v poválečném čase koncem čtyřicátých let 20. století. V centru pozornosti stojí rodina Maj a Ewalda Kristoffersenových a jejich malý syn, Jesper. Vykopávky. Vykopávky chrámu vynesly na světlo velké množství posvátných předmětů z předdynastické doby.Byly nalezeny dva hřbitovy s malovanými hrobkami a zbytky města z nakkádského období. Pohřebiště dělníků vykazuje také stopy po primitivní mumifikaci (částečné zavinutí rukou u ženských těl z doby asi 3600 př. n. l.). E-kniha Stopy města od L.S. Christensen. Elektronické knihy v různých formátech. Odměna za nákup. Stopy města (e-kniha) - Lars Saabye Christensen - První díl zamýšlené trilogie zavede čtenáře k obyvatelům čtvrti v západním Oslu v poválečném čase koncem čtyřicátých let 20. století. V centru pozornosti stojí rodina Maj a Ewalda Kristoffersenových V epické trilogii Stopy města dává Christensen nahlédnout do životů neobyčejných hrdinů, jejichž osudy zanechávají nesmazatelnou stopu v drobné historii města. Přibližuje atmosféru poválečný let i následujících desetiletích v hlavním městě Norska v k...

INFORMACE

AUTOR
Lars Saabye Christensen
DIMENZE
10,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Stopy města.pdf

POPIS

První díl zamýšlené trilogie zavede čtenáře k obyvatelům čtvrti v západním Oslu v poválečném čase koncem čtyřicátých let 20. století. V centru pozornosti stojí rodina Maj a Ewalda Kristoffersenových a jejich malý syn, Jesper. Ewald pracuje v reklamní agentuře, která připravuje oslavy 900. výročí hlavního města, a Maj po večerech vede účetnictví Červeného kříže. Seznámíme se i s jejich sousedkou, paní Vikovou, která vlastní telefon, místním řezníkem Melsomem a jeho synem Josteinem, hotelovým pianistem Enzem Zanettim, učitelem Lokkem a s dalšími obyvateli města. Napjatě čteme jejich životní příběhy z doby, kdy se město vzpamatovávalo z válečných let. Dovídáme se i o osudech širších okruhů obyvatel Osla, jež poznáváme prostřednictvím zápisů ze schůzí Červeného kříže. Zápisy hodně vypovídají o tehdejší době, ale i o tom, jak se s dějinami v „malém“ zachází. V rozsáhlé, epické trilogii Stopy města dává Christensen nahlédnout do životů neobyčejných hrdinů, jejichž osudy zanechávají nesmazatelnou stopu v drobné historii města. Přibližuje atmosféru poválečný let i následujících desetiletích v hlavním městě Norska v kontextu společenských, sociálních i politických proměn doby.

Chcete si přečíst knihu?Stopy města ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lars Saabye Christensen. Číst Stopy města Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY