Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost

Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost - Barbora Vacková | I15cajalco.com

...rbanismus utopie ideal city ideal society order power space urban planning utopia Language used: Czech Date on which the thesis was submitted / produced: 8 ... Soumrak povinnosti. Bezbolestná etika nových ... ... . Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost. Informace o publikaci. Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost. Autoři: VACKOVÁ Barbora. Druh: Odborná kniha Fakulta / Pracoviště MU: Fakulta sociálních studií Citace: Popis: Hlavní cíle tohoto textu jsou dva: (1) uvést čtenáře do sociologické ... IIPS Publikace Seznam knih Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost. Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost. Vack ... Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost ... ... ... IIPS Publikace Seznam knih Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost. Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost. Vacková, Barbora. Kniha v sobě spojuje sociologický zájem o (městské) sociální utopie a o město a urbánní plánování. Jedním ze zdrojů moderní disciplíny urbánního plánování ... 2009: Ph.D., Masarykova Univerzita Brno, katedra sociologie (disertační práce Prostor, moc a utopie: ideální město a jeho společnost 2004: Mgr., Masarykova Univerzita Brno, katedra sociologie (diplomová práce Prostor a moc: městská zkušenost v 19. století Kniha: Prostor, moc a utopie (Barbora Vacková) [CZ](Barbora Vacková) a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Prostor, moc a utopie; Prostor, moc a utopie. Ideální město a jeho společnost. Vacková Barbora; Hlavní cíle tohoto textu jsou dva: (1) uvést čtenáře do sociologické perspektivy a představit utopii jako specifický typ vědění a klasické utopické texty jako produkty tohoto věděn...

INFORMACE

AUTOR
Barbora Vacková
DIMENZE
3,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost.pdf

POPIS

Hlavní cíle tohoto textu jsou dva: (1) uvést čtenáře do sociologické perspektivy a představit utopii jako specifický typ vědění a klasické utopické texty jako produkty tohoto vědění a (2) popsat formu ideálních sídel a zejména podobu ideální společnosti utopických textů, zachytit strukturu a organizace této společnosti a to, jaké jsou její hlavní charakteristiky. V závěru ukazuje příklady vlivu utopického vědění na disciplínu urbánního plánování respektive na podoby moderního města. Utopickými texty, kterými se práce zabývá, jsou především Moreova Utopie, Capanellův Sluneční stát a texty Roberta Owena a Chrlase Fouriera. Základní teoretické pozadí textu tvoří koncepce ideologie a utopie Karla Mannheima, Weberova koncepce protestantské etiky a jejího vlivu na moderní společnost a jeho přístup k otázce města a městské společnosti a pojetí společenské moci Michela Foucaulta.

Chcete si přečíst knihu?Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Barbora Vacková. Číst Prostor, moc a utopie: Ideální město a jeho společnost Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY