Na úsvitě nové doby

Na úsvitě nové doby - Jaroslav Žák | I15cajalco.com

...D) - audiokniha. Hodnocení: Průměr: 0 ... British Library digitised image from page 613 of "Na úsvit ... ... . Tento produkt zatím nikdo nehodnotil, buďte první! ... Na úsvitě nové doby, autor: Jaroslav Žák, rok vydání: 1993. Antikvariát s více než 30 686 položkami +420 774 087 795 v pracovní dny 8:00 - 15:00. [email protected] Registrace. Román Na úsvitě nové doby navazuje na satirickou kroniku Konec starých časů, v níž Jaroslav Žák zaznamenal bouřlivý průběh Února 1948 na malém městě. Popřevratové dění v Pepově Týnci ... Na úsvitě nové doby - Jaroslav Žák | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Popřevratové dění v Pepově Týnci nad Lesy (jehož reálným předobrazem byla autorovi východočeská Jaroměř) podává opět s groteskní nadsázkou, v níž o to víc vystoupí zrůdné a děsivé rysy lokálního ... Radioservis představuje audio knižní novinku Jaroslav Žák: NA ÚSVITĚ NOVÉ DOBY aroslav Žák (1906-1960) - spisovatel, scénárista, středoškolský pedagog. Top news. 14. 5. 2020 Počet nakažených pacientů koronavirem v ČR vzrostl na 8 330 pacient ... Román Na úsvitě nové doby navazuje na satirickou kroniku Konec starých časů, v níž Jaroslav Žák zaznamenal bouřlivý průběh Února 1948 na malém městě. Popřevratové dění v Pepově Týnci nad Lesy (jehož reálným předobrazem byla autorovi východočeská Jaroměř) podává opět s groteskní nadsázkou, v níž o to víc ... Na úsvitě nové doby - 2 CDmp3 - Žák Jaroslav - Román Na úsvitě nové doby navazuje na satirickou kroniku Konec starých časů, v níž Jaroslav Žák zaznamenal bouřlivý průběh Února 1948 na malém městě. Popřevratové dění v Pepově Týnci nad Lesy (jehož reál _„Nechod'te tam!" vykřikla vztekle paní Hermína. „Proč bych tam neměl chodit, ženská?" otočil se otec. „Nikdo tam nechodí," křičela Hermína, „všichni volili před plentou." „Co je mi do toho?"... Zboží ze stejné kategorie - Na úsvitě nové doby - 2 CDmp3 Všecky krásy světa - Jaroslav Seifert CD: čte Vlasta Chramostová Legendární vzpomínky Jaroslava Seiferta Všecky krásy světa jsou nádhernou exkurzí do ... Román Na úsvitě nové doby navazuje na satirickou kroniku Konec starých časů, v níž Jaroslav Žák zaznamenal bouřlivý průběh Února 1948 na malém městě. Popřevratové dění v Pepově Týnci nad Lesy (jehož reálným předobrazem byla autorovi východočeská Jaroměř) podává opět s groteskní nadsázkou, v níž o to víc ... Full text of "Na úsvit nové doby; djiny roku 1848 v zemích eských" See other formats ... Nové tituly v katalogu; Tituly na prodej; Na úsvitě nové doby. Všeobecné informace: Autor: Žák Jaroslav: Anotace: Pokračování za pět minut. Pokračování románu "Konec starých časů" - humorné vyprávění o společenské přeměně v Československu po únoru 1948....

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Žák
DIMENZE
9,25 MB
NÁZEV SOUBORU
Na úsvitě nové doby.pdf

POPIS

Román Na úsvitě nové doby navazuje na satirickou kroniku Konec starých časů, v níž Jaroslav Žák zaznamenal bouřlivý průběh Února 1948 na malém městě. Popřevratové dění v Pepově Týnci nad Lesy (jehož reálným předobrazem byla autorovi východočeská Jaroměř) podává opět s groteskní nadsázkou, v níž o to víc vystoupí zrůdné a děsivé rysy lokálního hašteření o moc. Po opojné revoluční noci se všichni probouzejí nejen do nového dne, ale rovnou do nové doby: v ní na sebe nedá dlouho čekat zatýkání příliš bujné mládeže a všudypřítomných reakcionářů ani následné vylučování ze škol či vyhazovy z práce. Sledujeme monstrproces se zpátečnickým psíkem Flotýnkem, který je odsouzen k smrti za to, že zákeřně zaútočil na profesora marx-leninismu Šošolku; odehrají se před námi zmanipulované volby v květnu 1948; uvidíme však také, jak se proti hrubiánství a tuposti samozvaných vůdců vítězného lidu vzmáhá spontánní odpor a dochází k prvnímu narušování nově nastoleného „lidokratického“ pořádku. Žák i v této knize bravurně splétá osudy jednotlivých postav v barvitý obraz pohnuté doby následující po únorovém “vítězství pracujícího lidu“.

Chcete si přečíst knihu?Na úsvitě nové doby ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Žák. Číst Na úsvitě nové doby Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY