Střípky z minulosti Podorlicka

Střípky z minulosti Podorlicka - Jiří Mach | I15cajalco.com

...(ten trval několik týdnů) musí být muž k dispozici vojsku v případě akutní potřeby ... Střípky z minulosti - Sklenařice ... . STŘÍPKY Z BLANENSKÉ MINULOSTI - KNIHOVNA? Ač zajímavých fotek z těchto míst je ještě mnoho, dnes naposled vrchní část Rožmitálky než se posuneme o kousek... Podorlická sodovkárna Mošt jablko zázvor 5000 ml, Zázvor posiluje imunitu a je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, posilujme imunitu celoročně s tímto 5 litrovým balením! Střípky z minulosti … Brigády, akce Z, socialistické soutěže. Bojanov a okolí r. 1903. Bojanovské osmičkové roky. Počasí za „socialismu" I. (1948 ... Střípky z minulosti Podorlicka - Jiří Mach | KOSMAS.cz ... ... . Bojanov a okolí r. 1903. Bojanovské osmičkové roky. Počasí za „socialismu" I. (1948 - 1979) Počasí v letech socialismu II. (1980 - 1988) Červený kříž v Bojanově (1953-1988) Devítkové roky v životě našich předků Střípky z minulosti; Významné osobnosti Nemojan; Báseň věnovaná obci. Jak se dříve vozilo dřevo. Touto vzpomínkou se vracím do svého dětství, v 50. letech 20. století. Tehdy jsem bydlel s rodiči v Nemojanech, dole u kapličky sv. Jana Nepomuského v domě číslo popisné 19....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Mach
DIMENZE
9,32 MB
NÁZEV SOUBORU
Střípky z minulosti Podorlicka.pdf

POPIS

Střípky z minulosti Podorlicka Další kniha znalce dějin Dobrušska a ředitele dobrušského vlastivědného muzea volně navazuje na předchozí Příběhy od Zlatého potoka. Také Střípky z minulosti Podorlicka tedy zavedou čtenáře do blízké i vzdálené minulosti regionu, ale na rozdíl od první knížky dovolí nahlédnout především do života obyčejných lidí, a to z valné většiny prostřednictvím obecních kronik. Navštívíme zdejší tkalce, lidové léčitele, sedláky a robotníky, ale také pašeráky, bratry z mokré čtvrti či klevetníky, avšak hlavně poznáme sváteční i všední dny, jak je všichni zdejší obyvatelé prožívali a slavili. Několik kapitol je věnováno místnímu lidovému básnictví, ochotnickému divadlu či obrazu regionu ve "velké" literatuře. Závěrečný oddíl tvoří devět statí, věnovaných zázračným místům podorlického kraje.

Chcete si přečíst knihu?Střípky z minulosti Podorlicka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Mach. Číst Střípky z minulosti Podorlicka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY