Tělo, věda, stát: Zrození porodnice v osvícenské Evropě

Tělo, věda, stát: Zrození porodnice v osvícenské Evropě - Daniela Tinková | I15cajalco.com

...er v kameralistice a zdravotní policii_____ 65 Gender a femininita v osvícenské ... Tělo, věda, stát - Daniela Tinková | Databáze knih ... ... Kupte knihu Tělo, věda, stát Zrození porodnice v osvícenské Evropě (Daniela Tinková) s 2 % zľavou za 14 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. DANIELA TINKOVÁ, Tělo, věda, stát. Zrození porodnice v osvícenské Evropě, Praha 2010, Argo, 672 s., ISBN 978-80- ... Tělo, věda, stát — Nakladatelství Argo ... . Zrození porodnice v osvícenské Evropě, Praha 2010, Argo, 672 s., ISBN 978-80-257-0223-9 Čtenáři této knihy možná nebude zcela jasné, zda si její autorka vybrala vznik evropského klinického porodnictví za příklad vztahu osvícenského státu k pří- Tělo, věda, stát Zrození porodnice v osvícenské Evropě Daniela Tinková Zajímá se především o formování nového profesionálního aparátu, který připravoval zkoušené a kontrolované porodní báby, podléhající autoritě mužských... Autorka se v ní pokouší najít odpovědi na otázky týkající se způsobu výchovy a kontroly nových profesionálů-specialistů, odhalování nelegální porodnické praxe či vyrovnávání se lékařů s tím, co nazývaly „pověrami". Mimoto se ale také snaží ukázat, proč lékaři při porodech tak často selhávali. Napísala knihu o vzniku pôrodníc (Tělo, věda a stát : Zrození porodnice v osvícenské Evropě, 2010). Okrem toho sa venovala počiatkom a činnosti tzv. zdravotnej polície ... Tělo, věda a stát. Zrození porodnice v osvícenské Evropě ... Daniela Tinková: Tělo, věda, stát.Zrození porodnice v osvícenské Evropě, Argo 2010, 672 s.. Kniha se zabývá profesionalizací porodnictví v osvícenském období. Zajímá se především o formování nového profesionálního aparátu, který připravoval zkoušené a kontrolované porodní báby, podléhající autoritě mužských odborníků z lékařských fakult. Tělo, věda, stát . 17,83 € ... Zrození porodnice v osvícenské Evropě . Daniela Tinková ... Kniha se zabývá profesionalizací porodnictví v osvícenském období. Zajímá se především o formování nového profesionálního aparátu, který připravoval zkoušené a kontrolované porodní báby, podléhající autoritě ... Podtitul: Zrození porodnice v osvícenské Evropě Kniha se zabývá profesionalizací porodnictví v osvícenském období. Zajímá se především o formování nového profesionálního aparátu, který ...

INFORMACE

AUTOR
Daniela Tinková
DIMENZE
7,2 MB
NÁZEV SOUBORU
Tělo, věda, stát: Zrození porodnice v osvícenské Evropě.pdf

POPIS

Kniha se zabývá profesionalizací porodnictví v osvícenském období. Zajímá se především o formování nového profesionálního aparátu, který připravoval zkoušené a kontrolované porodní báby, podléhající autoritě mužských odborníků z lékařských fakult. Autorka se v ní pokouší najít odpovědi na otázky týkající se způsobu výchovy a kontroly nových profesionálů-specialistů, odhalování nelegální porodnické praxe či vyrovnávání se lékařů s tím, co nazývaly „pověrami“. Mimoto se ale také snaží ukázat, proč lékaři při porodech tak často selhávali.Na příkladě proměny porodnictví Tinková rovněž studuje vztah mezi modernizujícím se státem, osvícenskou vědou a genderovými identitami a rolemi, přičemž základní důraz klade na proměny chápání a vnímánítěla a tělesnosti, resp. genderových identit a rolí v osvícenském myšlení.

Chcete si přečíst knihu?Tělo, věda, stát: Zrození porodnice v osvícenské Evropě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Daniela Tinková. Číst Tělo, věda, stát: Zrození porodnice v osvícenské Evropě Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY