Křížové cesty

Křížové cesty - Lenka Procházková (ed.) | I15cajalco.com

...o výpravy omezovala pouze na výpravy k Jeruzalému, dnes se však význam kruciát přenesl na všechny papežem vyhlášené války proti nepřátelům křesťanstva ... Křížová cesta - 14 zastavení - Blog iDNES.cz ... . Účastníci před ... Křížové cesty. Proč se modlit křížovou cestu? …vědomě propojit to těžké v našem životě s Kristem a s mocí jeho lásky, uvědomit si a prožít, že na životní těžkosti nejsme sami. Je tu Pán, který se nás chce ujmout a provést nás každým údolím smrti (srov. Hať - Otevření křížové cesty Hlucinsko.TV Televize Hlučínsko │ Regionální televize │ www.TelevizeHlucinsko.cz. Loading... Unsubscribe from Televize Hlu ... Hať - Otevření křížové cesty Hlucinsko.TV - YouTube ... . Hať - Otevření křížové cesty Hlucinsko.TV Televize Hlučínsko │ Regionální televize │ www.TelevizeHlucinsko.cz. Loading... Unsubscribe from Televize Hlučínsko │ Regionální ... Vznik křížové cesty v Krásné Lípě zahájila otázka: Proč nemůže být i v Krásné Lípě křížová cesta? Položila ji kuchařka Apolonia Schleitnerová poté, co se zúčastnila svěcení křížové cesty ve Velkém Šenově. Na Kostelním vrchu, původně zvaném Wolfsgruben, byla vybudována v letech 1857-1859. 50 m západně ... Křížové výpravy (někdy též křižácké výpravy; z latiny kruciáty) obecně byly válečné výpravy vedené ve znamení kříže (kříž jakožto symbol křesťanství; válka proti nevěřícím). V polovině 11. století byl v Evropě nedostatek půdy (týká se šlechty - půda se dělila dědictvím). Samotná zastavení křížové cesty nevycházejí přímo z evangelií, jsou ale součástí širší katolické tradice. Jsou to: 1. Ježíš odsouzen k smrti, 2. Bere kříž na ramena, 3. Poprvé padá pod křížem, 4. Potkává Marii, svou matku, 5. Šimon pomáhá Ježíšovi nést kříž, 6. Zbožná žena osušuje Ježíšovi tvář, 7. Navigace: Tematické texty K Křížové cesty Různé křížové cesty Dvouřádková křížová cesta První věta je myšlenka na rozjímání, druhá námět na modlitbu. Zde se dává nejširší prostor k vlastním myšlenkám.Tento vzor je nejvhodn...

INFORMACE

AUTOR
Lenka Procházková (ed.)
DIMENZE
12,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Křížové cesty.pdf

POPIS

Po srpnové invazi roku 1968 se Švýcarsko stalo útočištěm pro mnoho zoufalých Čechů. Někteří tu našli nový trvalý domov, jiní se časem vydali dál. Studentky Literární akademie Josefa Škvoreckého zpracovaly příběhy jedenácti českých rodáků, které si "stará vlast" znovu přitáhla. Proč se vrátili? A jak se jim tu líbí? Nechybí jim v té naší protahovaně "mladé" demokracii přesné tikání švýcarských hodinek? Nemají chuť sbalit si "kufry" potřetí? Z autentických výpovědí přepsaných do povídek, reportáží nebo ponechaných ve formě rozhovoru vznikl v průběhu studijního roku 2008/9 tento sborník, jehož knižní vydání v česko-německé verzi finančně podpořilo Velvyslanectví Švýcarské konfederace v ČR.

Chcete si přečíst knihu?Křížové cesty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lenka Procházková (ed.). Číst Křížové cesty Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY