Údolí Nicoty

Údolí Nicoty - Bronisław Wildstein | I15cajalco.com

... elektorát tradiční levice, a tudíž je na místě se v neposlední řadě ptát, zda ČSSD dnes pouze neoddálila svůj pád do nicoty ... Nedokonaný čas - Bronisław Wildstein | Internetové ... ... . Údolí Nicoty Wildstein Bronisław Cena: 276 Kč Rytíř přišlý z nicoty Buškov Alexandr Cena: 287 Kč Черновики svetLO / Koncepty světLO Казанская Мила, Kazanska Mila Cena: 77 Kč Recenze a komentáře k titulu Zatím žádné recenze. ... Údolí nicoty: Ukryty: Unia narodowych interesów: Uwolnić "Starucha"! Uznano mnie za obce ciało, które trzeba usunąć: W gabine ... Kniha Údolí nicoty - Trh knih - můj antikvariát online ... . ... Údolí nicoty: Ukryty: Unia narodowych interesów: Uwolnić "Starucha"! Uznano mnie za obce ciało, które trzeba usunąć: W gabinecie osobliwości: W poszukiwaniu sojuszników: Wenecki instrument opozycji: Wiek utopii: Wirus komunizmu: Wojna, powiada pan? Wolność i medycyna: Wracam do TVP robić to, co potrafię: Zabójcy kapitalizmu Románová tvorba Bronislawa Wildsteina není českým čtenářům neznámá, a to díky překladu titulu Údolí nicoty (2008, česky Pulchra, 2010), příběhu novináře, který se v postkomunistickém Polsku pokouší rozplést síť zrad a intrik. V roce 2011 následoval další opus Nedokonaný čas. Údolí nicoty není literárním skvostem, ale nabízí dobrou sondu do stavu polské společnosti dvacet let po změně politického systému. Podobně jako autoři esejů se snaží vyrovnat s postmoderními traumatem, které přinášejí lustrace a manipulace s nimi. Proto je to možná více svého druhu esej než román. Beseda s B. Wildsteinem a prezentace jeho "politického" románu Údolí nicoty, který právě vychází česky v nakl. Misgurnus. Moderuje Petruška Šustrová. Románová tvorba Bronislawa Wildsteina není českým čtenářům neznámá, a to díky překladu titulu Údolí nicoty (2008, česky Pulchra, 2010), příběhu novináře, který se v postkomunistickém Polsku pokouší rozplést síť zrad a intrik. V roce 2011 následoval další opus Nedokonaný čas. Románová tvorba Bronislawa Wildsteina není českým čtenářům neznámá, a to díky překladu titulu Údolí nicoty (2008, česky Pulchra, 2010), příběhu novináře, který se v postkomunistickém Polsku pokouší rozplést síť zrad a intrik. V roce 2011 následoval další opus Nedokonaný čas.Nejde o nejnovější autorův román - v letech 2012 a 2016 po něm vyšly ještě ... Antikvariát U Kalicha, Přibyslav. Edice, série: Klub přátel poezie. Základní řada / roč. 2002/2003 Do češtiny byly přeloženy knihy Údolí nicoty (2010, Petruška Šustrová) a Nedokonaný čas (2018, Lucie Szymanowská). Od sedmdesátých let . Wildstein aktivně působil v polské protikomunistické opozici, spoluzakládal krakovský studentský výbor Solidarity. Po vyhlášení výjimečného stavu v Polsku v roce 1981 zůstal v ... proud myšlenek valící se do údolí nicoty všechno začíná v zahradě významů ......

INFORMACE

AUTOR
Bronisław Wildstein
DIMENZE
12,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Údolí Nicoty.pdf

POPIS

Kniha Bronisława Wildsteina Údolí nicoty vyšla v Polsku na jaře 2008 a dostalo se jí rozporného přijetí. Část čtenářů a komentátorů ji nadšeně chválila, jiní ji odsoudili jako hledání spiknutí za každou cenu. Zápletka je zajímavá: novinář získá materiály, jež svědčí o spolupráci známého polského akademického představitele s někdejší polskou StB - a od toho se odvíjí další děj. Vystupují tu estébáci a jejich bývalí agenti, kteří zastávají různá společenská postavení, a snaží se znevěrohodnit odhalení a znemožnit novináře, který s ním přišel. Strašné je, že jim v tom pomáhají významní a vlivní představitelé polských médií i společnosti, kteří jsou důstojníkům bývalé polské StB z toho či onoho důvodu zavázáni. Bronisław Wildstein má v Polsku rozporuplnou pověst už léta. Na začátku roku 2005 získal z varšavské úřadovny Institutu národní paměti seznam, na němž je 240 000 jmen. Seznam byl posléze uveřejněn na internetu. Michnikova Gazeta Wyborcza to oznámila s barnumským titulkem "Estébácký seznam". Nešlo ovšem o seznam agentů, nýbrž o seznam, na němž jsou i oběti - a protože se na nějakou dobu stal nejnavštěvovanější polskou stránkou, vypukl lítý boj. Média byla zaplavena komentáři a diskusemi.

Chcete si přečíst knihu?Údolí Nicoty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bronisław Wildstein. Číst Údolí Nicoty Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY