Ztracený v poezii

Ztracený v poezii - Oldřich Mikulášek | I15cajalco.com

...olepost celé mozaiky. Ztracený v poezii, Výbor z básnického díla | Oldřich Mikulášek | vydal Host, 2010 ... poezie klasická ... . S básní sám Odněkud slétne sova Valná schůze ticha na větvi. Až se zavře všechno hebké peří s jejíma očima a větev dosáhne mně do spánku, odlétnou slova. A v jejich šumu, skoro smrtelném, zachvěje se chvíle, kdy báseň sotva dýchá, Ztracený v poezii Autor Oldřich Mikulášek. Oldřich Mikulášek, básník, jehož takřka celý život byl osudově spojen s Brnem, jeden ze sloupů čes ... poezie klasická ... . Oldřich Mikulášek, básník, jehož takřka celý život byl osudově spojen s Brnem, jeden ze sloupů české moderní poezie, oslaví dne 26. května 2010 sté výročí svého narození. ZTRACENÝ V POEZII Ztracený v poezii: výbor z básnického díla Oldřicha Mikuláška Výběr a ed. příprava: Jiří Opelík. Odpovědný redaktor: Martin Stöhr. V květnu 2010 knihu vydalo brněnské nakladatelství Hos­t. (264 stran, cena 259,- Kč) Ztracený v poezii . 144 Kč . Oldřich Mikulášek Ztracený v poezii . Přidat do oblíbených Odebrat z oblíbených. Prohlédnout . Teď už vám neuteče ani řádek. Co se děje v naší redakci i jaké knihy připravujeme, najdete v pravidelném souhrnu ve své e-mailové schránce. Ztracený v poezii with Oldřich Mikulášek, Jiří Opelík, Dalibor Chatrný 262 Pages, Published 2010 ISBN-13: 978-80-7294-357-9, ISBN: 80-7294-357-X Knihy o umění with Josef Capek , Josef Čapek , Luboš Merhaut , Jiří Opelík Loose-Leaf , 616 Pages , Published 2009 ISBN-13: 978-80-87256-09-1, ISBN: 80-87256-09-3 Vítězslava Nezvala zaujímá v české poezii od 20. let minulého století významné místo a nepochybně tvoří v jejím vývoji jeden z mezníků. V Nezvalově díle se syntetizovaly mnohé tendence příznačné pro českou poezii 19. století, počínaje Máchou a konče Březinou, stejně Prohlédněte si v nabídce knihkupectví Kosmas.cz knihy, jejichž autorem je Oldřich Mikulášek. Oldřich Mikulášek v poezii ztracený a znovunalezený Otokar Březina. Nadčasový génius s poezií přesahující průměrné myšlení Pablo Neruda. Chilský bard s nobelovkou a českým jménem, na kterého by se mělo zapomenout? Poezie Poezie klasická ... Hledáte Ztracený svět v PODZEMÍ od Roderick Gord...

INFORMACE

AUTOR
Oldřich Mikulášek
DIMENZE
11,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Ztracený v poezii.pdf

POPIS

Oldřich Mikulášek, básník, jehož takřka celý život byl osudově spojen s Brnem, jeden ze sloupů české moderní poezie, oslaví dne 26. května 2010 sté výročí svého narození. Velké básníkovo jubileum naše nakladatelství připomíná reprezentativním výborem, který představuje "celého Mikuláška". Nabízí básníkova vrcholná čísla a zároveň chce čtenáři poskytnout i cosi jako "poučení" o více než padesátiletém vývoji tohoto autora. Ctižádostí naší antologie je, aby ten, kdo si ji přečte, bezpečně věděl, kdo byl básník Mikulášek a v čem i dnes tkví jeho síla i podmanivost. Přispívá k tomu též editorův doslov, obrazový doprovod a přehled autorova života. Výbor připravil Dr. Jiří Opelík, významný literární historik, editor a přední znalec Mikuláškovy poezie.

Chcete si přečíst knihu?Ztracený v poezii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oldřich Mikulášek. Číst Ztracený v poezii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY