Stalo se prvního září: (nebo někdy jindy)

Stalo se prvního září: (nebo někdy jindy) - Pavol Rankov | I15cajalco.com

...2010. Čítanie 2008 (spoločné dielo autorov: P ... Stalo se prvního září - Pavol Rankov | Knihy Dobrovský ... . Rankov, P. Valček) 2008. Čítanie 2007 (spoločné dielo autorov: P. Rankov, P. Valček) 2007. Informačná spoločnosť (Perspektívy, paradoxy, problémy) ... Přečte kousek ze svého románu Stalo se prvního září (nebo někdy jindy) (česky Host 2010). Historie tří chlapců soutěžících o krásnou dívku, kteří se shodnou, že se sejdou každého prvního září, a poprvé se tak stane v roce 1938, přítomné zajímá a baví. Stalo se prvního září (nebo někdy jindy) H ... Stalo se prvního září: (nebo někdy jindy) - KOSMAS.cz ... . Stalo se prvního září (nebo někdy jindy) Host 2010. Čítanie 2008 (spoločné dielo autorov: P. Rankov, P. Valček) 2008. Čítanie 2007 (spoločné dielo autorov: P. Rankov, P. Valček) 2007. Informačná spoločnosť (Perspektívy, paradoxy, problémy) ... Knihy se štítkem historický román v online antikvariátu TrhKnih.cz. Hledat. Přihlásit; košík je prázdný Prodat knihy. Knihy s tématem historický román. všechny štítky ... Stalo se prvního září (nebo někdy jindy) historický román z let 1938 ... Žádná historická katastrofa, národnost nebo víra však nedokázala zničit přátelství těchto mužů, ačkoliv proti sobě stáli jako rivalové v lásce. Prvního září 1938 se spolu setkají na koupališti, aby soutěžili o lásku krásné Márie. Vzpomeňme autorův nejvěhlasnější a cenami ověnčený román Stalo se prvního září (anebo někdy jindy), kde se jako v nějakém krutém vtipu z dějin 20. století sejdou Čech, Maďar a Žid, aby mezi lety 1938-1968 prožili svůj románový příběh - nutno dodat, že o lásce....

INFORMACE

AUTOR
Pavol Rankov
DIMENZE
7,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Stalo se prvního září: (nebo někdy jindy).pdf

POPIS

Děj románu se odehrává v letech 1938-1968. Zachycuje osudy tří kamarádů usilujících o lásku jedné ženy. Jejich příběhy vykresluje Rankov na pozadí zlomových historických událostí - Mnichov, druhá světová válka, komunistický převrat v únoru 1948, politické procesy padesátých let či pokus o reformy a následná sovětská okupace v srpnu 1968. Žádná historická katastrofa, národnost nebo víra však nedokázala zničit přátelství těchto mužů, ačkoliv proti sobě stáli jako rivalové v lásce. Prvního září 1938 se spolu setkají na koupališti, aby soutěžili o lásku krásné Márie. Jejich "boj" potom pokračuje dalších třicet let spolu se zápasem Slovenska o místo v dějinách Evropy. Stalo se prvního září je román o lásce, pokud ji vyšší moc dovolí.

Chcete si přečíst knihu?Stalo se prvního září: (nebo někdy jindy) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavol Rankov. Číst Stalo se prvního září: (nebo někdy jindy) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY