Svoboda a lidská práva

Svoboda a lidská práva - Stanislav Sousedík | I15cajalco.com

...hkupectve Martinus! Mezinárodní konference pro lidská práva s názvem "Svoboda a demokracie" se bude letos konat již osmým rokem a pro všechny osoby zajímající se o tuto tématiku to je skvělá příležitost si prohloubit znalosti a navázat nové kontakty ... Svoboda a lidská práva - Stanislav Sousedík | Elektronická ... ... . Svoboda a lidská práva. Kdo napsal knihu Svoboda a lidská práva? Autorem je Stanislav Sousedík. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. Možnost nákupu elektronické verze knihy. ČBDB.cz - Databáze knih. svoboda představuje „sféru autonomie člověka, do které nemá nikdo zasahovat, leda na základě zákona a v ústavních limitech." (citace Pavlíček) ... Lidská práva mají význam i z h ... Občanská práva - Wikipedie ... . Možnost nákupu elektronické verze knihy. ČBDB.cz - Databáze knih. svoboda představuje „sféru autonomie člověka, do které nemá nikdo zasahovat, leda na základě zákona a v ústavních limitech." (citace Pavlíček) ... Lidská práva mají význam i z hlediska intepretace, protože platí, že když zákon není jednoznačný, je vykládán ve prospěch těchto práv. Stanislav Sousedík - Svoboda a lidská práva. Jejich přirozenoprávní základ. 2010. Praha: Vyšehrad. pamětlivo trpkých zkušeností z dob, kdy lidská práva a základní svobody byly v naší vlasti potlačovány, ... Osobní svoboda je zaručena. (2) Nikdo nesmí být stíhán nebo zbaven svobody jinak než z důvodů a způsobem, který stanoví zákon. Nikdo nesmí být zbaven svobody pouze pro neschopnost dostát smluvnímu závazku. Lidská práva a základní svobody. ... svoboda myšlení, svědomí, náboženského vyznání a umělecké tvorby je zaručena (dokonce nikdo nemůže být nucen vykonávat vojenskou službu, pokud je to v rozporu s jeho svědomím či náboženským vyznáním) Kniha Svoboda a lidská práva Přidat komentář. Garik. 5 31.12.2017. Podľa môjho názoru vynikajúca práca obnažujúca slabosť a nedôslednosť súčasného (novovekého) západného myslenia, ktoré kvôli svojmu ignorovaniu či dokonca popieraniu metafyziky, nie je schopné plne a do dôsledkov obhájiť svoju koncepciu ľudských ... Svoboda a lidská práva. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ......

INFORMACE

AUTOR
Stanislav Sousedík
DIMENZE
3,13 MB
NÁZEV SOUBORU
Svoboda a lidská práva.pdf

POPIS

Významný český křesťanský filosof, známý svými pracemi z dějin české filosofie, se ve své drobné knize zabývá jedním ze základních problémů sociální filosofie současnosti – problematikou lidských práv a svobod, tedy problémem zvlášť závažným pro naši společnost, žijící stále ve stínu řady desetiletí prožitých pod vládou totalitních režimů. Autor vykládá historii ideje lidských práv, přičemž její kořeny nachází především v židokřesťanské tradici. Ta v průběhu vývoje novověkého myšlení našla též svou nenáboženskou podobu, která se dnes obvykle mylně považuje za samu původní ideu. Autorův důraz na její předchozí vývojové fáze, s nimiž současnou podobu lidských práv a svobod konfrontuje, představuje důležitý příspěvek k rozvíjející se diskusi o tomto dnes tak důležitém tématu.

Chcete si přečíst knihu?Svoboda a lidská práva ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislav Sousedík. Číst Svoboda a lidská práva Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY