CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic

CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic - Jakub Deml | I15cajalco.com

...ce Jakuba Demla soustřeďuje a zpřístupňuje některé rozsáhlejší soubory básníkových dopisů, jež dosud nebyly publikovány ... toulat se - ABZ slovník českých synonym ... . Po prvních dvou svazcích Carissime, kde se touláte? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic (2010) a I tento list považujte za neúplný. Po loňském svazku Carissime, kde se touláte?, který přinesl dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic, nynější svazek I tento list považujte za neúplný obsahuje korespondenci s katolickým knězem Matějem Fenclem z let 1905-1912. Edice Korespondence Jakuba Demla soustřeďuje a zpřístupňuje některé rozsáhlejší soubory básníkových dopisů, jež dosud ... CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli ... ... . Edice Korespondence Jakuba Demla soustřeďuje a zpřístupňuje některé rozsáhlejší soubory básníkových dopisů, jež dosud nebyly publikovány. Po prvních dvou svazcích Carissime, kde se touláte? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic (2010) a I tento list považujte za neúplný. Pozorné srdce : vzájemná korespondence Jakuba Demla a F.X. Šaldy : 1913-1928 by Jakub Deml ( Book ) Carissime, kde se touláte? : dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic by Jakub Deml ( Book ) Nebe, peklo, ráj Jakub Deml: Pozdrav Tasova. Ed. Vladimír Binar, Brno, Host (Česká knižnice), 2013, 536 s.. Soubor klíčových děl Jakuba Demla, vydaný v České knižnici, se připojuje k řadě knih, jimiž v poslední době vyvrcholil zájem o specifickou tvorbu tasovského kněze, básníka a neúnavného polemika.Je třeba připomenout alespoň tři svazky jeho korespondence ... Carissime, kde se touláte? (dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic), Dauphin, Praha 2010 ereading.cz (překlad) Svaté Hildegardy Cestyvěz nebo Vidění a zjevení. Kniha I, Malvern, Praha 2010, 2. vydání Na publikaci s esejistickým názvem CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? a s podtitulem Dopisy Jakuba Demla příteli do Babic (nakladatelství Dauphin 2010) je sympatická skutečnost, že zahajuje ... Mgr. Šárka Kořínková - spolu s Ivou Mrázkovou iniciátorka prvních knižních edic dopisů a spolueditorka svazku Carissime, kde se touláte? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic (2010); editorka svazku I tento list považujte za neúplný. Brok porozuměl a vrátil se. JAKUB DEML CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic. JAKUB DEML KORESPONDENCE. K vydání připravily, doprovodné texty, vysvětlivky a ediční poznámky napsaly Šárka Kořínková a Iva Mrázková, předmluva a redakce Daniela Iwashita (úryvek str. 155,156) Carissime, kde se touláte? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic Dauphin I když básník, spisovatel, nakladatel (a také kněz) Jakub Deml měl za svého života, použijemeli současný politologický termín, nulový koaliční potenciál, čímž myslíme naprostou solitérnost, jeho dílo je podstatným zdrojem ......

INFORMACE

AUTOR
Jakub Deml
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic.pdf

POPIS

Svazek Carissime, kde se touláte? otevírá ediční řadu Korespondence Jakuba Demla (1878–1961), která chce zpřístupnit některé dosud nevydané soubory básníkových dopisů. Dochovaly se jich tisíce desítkám adresátů. Potvrzují těsné spojení Demlova díla a života, ale také vyvracejí představu, že vše, co zažil, vepsal do svého díla nebo že vše, co sepsal, také publikoval. Básnicky silné a dokumentárně cenné listy adresoval nejen známým umělcům (Březina, Bílek, Šalda, Neumann, Weiner, Durych, Nezval, Holan…), ale také přátelům, které „velká“ historie literatury nezná. Patří k nim i kněz a překladatel Josef Ševčík (1857–1911). Dopisy tomuto babickému faráři z let 1904–1911, doplněné úryvky z adresátových odpovědí i dalších korespondencí, zachycují v hrubých rysech příběh Demlovy spolupráce se staroříšským vydavatelem Josefem Florianem. Zároveň dokumentují Demlovo sedmileté putování mezi pěti českomoravskými farnostmi, kterými prošel jako kaplan či administrátor v nemilosti, dokud nebyl předčasně a doživotně penzionován.

Chcete si přečíst knihu?CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Deml. Číst CARISSIME, KDE SE TOULÁTE? Dopisy Jakuba Demla příteli Josefu Ševčíkovi do Babic Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY