Utrpení knížete Sternenhocha

Utrpení knížete Sternenhocha - Ladislav Klíma | I15cajalco.com

...nic 1990; Vteřiny věčnosti 1989; Čas a smrt - Tajemné příběhy 1970; všech 39 knih autora ... Utrpení knížete Sternenhocha | V noci jsem snil, že jsem ... ... . Podobné knihy. Proces 2005; Watsonova obhajoba 2002; Kniha Utrpení knížete Sternenhocha je v Utrpení knížete Sternenhocha. 3.vydání. Praha, 1990. Paseka. Ilustr.: Nepraš, Karel. Hlavní postavou je kníže Sternenhoch (Stern - hvězda, hoch - vysoký), velmi bohatá osoba, mající velký vliv v Německé říši, přítel významných politiků. Jeho postava je malého vzrůstu a v obličeji je velmi ošklivý, což způsobuje ... Utrpení ... Utrpení knížete Sternenhocha - Ladislav Klíma | Databáze knih ... . Jeho postava je malého vzrůstu a v obličeji je velmi ošklivý, což způsobuje ... Utrpení knížete Sternenhocha (1928) je fiktivním deníkem jednoho z předních velmožů říše německé na počátku tohoto století, "jenž by se byl dozajista stal nástupcem Bismarckovým, kdyby Osud nebyl vrhl na jeho cestu mohutnou osobu Helgy-Démony". Kniha vychází s ilustracemi předního českého grafika Vladimíra Kokolii. Utrpení knížete Sternenhocha (Ladislav Klíma) 2. 11. 2013 4. Nadváha, nedůležité: Neforemnost (Werner Schwab) 9. 11. 2013 5. Weissenstein (Johannes Urzidil) 16. 11. 2013 6. Legenda o sv. pijanovi (Joseph Roth) 23. 11. 2013 7. Poslední chvíle lidstva (Karl Kraus) 30. 11. 2013 8. Srdce temnoty (Joseph Conrad) 7. 12. 2013 9. Všechny informace o produktu Kniha Utrpení knížete Sternenhocha - Ladislav Klíma, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Utrpení knížete Sternenhocha - Ladislav Klíma. Utrpení knížete Sternenhocha: groteskní romaneto (2) Fantastický příběh s hororovými prvky z pera originálního českého filozofa a spisovatele, inspirujícího se především filozofií Schopenhauerovou a Nietzschovou . Z pozůstalosti knížete Sternenhocha, jednoho z předních velmožů říše německé na počátku tohoto století, jenž dozajista byl by se stal nástupcem Bismarckovým v úřadě kancléřském, kdyby Osud nebyl vrhl na jeho cestu mohutnou osobu Helgy-Daemony, dostal se nám do rukou kus jeho deníku. Inscenace Acherova Sternenhocha v režii Michala Dočekala se stala doslova operním hitem současnosti, o čemž svědčí neutuchající zájem o ni ze strany diváků, kritiky či festivalů. Klímovo groteskní romaneto Utrpení knížete Sternenhocha zasahuje svou žhavou slinou jako neusínající magmatický krb už pátou generaci ... Utrpení knížete Sternenhocha, nejslavnější dílo polozapomenutého českého filozofa Ladislava Klímy, jenž však po roce 1989 zažívá nebývalý věhlas.A jak Sternenhoch tak celé Klímovo dílo je všeobecně považováno za zcela svébytné, neinterpretovatelné, potažmo nedramatizovatelné a to včetně Klímova dramatu Matěj poctivý. Utrpení knížete Sternenhocha Text dotazu. Dobrý den, chci se zeptat, zda mi můžete doporučit nějakou literaturu, která se zabývá groteskním romanetem Utrpení ...

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Klíma
DIMENZE
4,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Utrpení knížete Sternenhocha.pdf

POPIS

Autor ovlivněný především filosofií A. Schopenhauera a F. Nietzscheho a inspirováný jejich radikálním individualismem a koncepcí vůle napsal ve dvacátých a třicátých letech několik pozoruhodných próz, které právem patří do evropské literatury. Utrpení knížete Sternenhocha (1928) je fiktivním deníkem jednoho z předních velmožů říše německé na počátku tohoto století, "jenž by se byl dozajista stal nástupcem Bismarckovým, kdyby Osud nebyl vrhl na jeho cestu mohutnou osobu Helgy-Démony".

Chcete si přečíst knihu?Utrpení knížete Sternenhocha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Klíma. Číst Utrpení knížete Sternenhocha Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY