TŘETÍ VALPURŽINA NOC, ZÁNIK SVĚTA VINOU ČERNÉ MAGIE

TŘETÍ VALPURŽINA NOC, ZÁNIK SVĚTA VINOU ČERNÉ MAGIE - Karl Kraus | I15cajalco.com

...íce však rezonancí toho, jaký obraz o ... - iLiteratura.cz ... ... "Zánik světa vinou černé magie" byl otištěn v Krausově časopise Pochodeň v roce 1922 a je ještě - z pochopitelných časových důvodů - téměř naprostou ozvěnou první světové války a zejména politických kuriozit a tanců rakouského monarchického establishmentu, daleko více však rezonancí toho, jaký obraz o ... „Zánik světa vinou černé magie" byl otištěn v Krausově časopise Pochodeň v roce 1922 a je ještě - z pochopitelných časových důvodů - téměř naprostou ozvěnou první světové války a zejména politických kuriozit a tanců rakouského monarchického establishmentu, daleko více však rezonancí toho, jaký obraz o ... "Zánik světa vinou černé magie" by ... Kniha Třetí Valpuržina noc - Karl Kraus | Dobré Knihy.cz ... ... "Zánik světa vinou černé magie" byl otištěn v Krausově časopise Pochodeň v roce 1922 a je ještě - z pochopitelných časových důvodů - téměř naprostou ozvěnou první světové války a zejména politických kuriozit a tanců rakouského monarchického establishmentu, daleko více však rezonancí toho, jaký obraz o ... Rakouský novinář, herec a spisovatel Karl Kraus byl především nesmlouvavým kritikem, tepajícím nešvary své doby na stránkách vlastního časopisu Pochodeň (Die Fackel; 1899 - 1936). Čeští čtenáři se mohou seznámit s dvojicí jeho úvah prostřednictvím knihy Třetí Valpuržina noc - Zánik světa vinou černé magie. V roce 2009 dostali čeští čtenáři příležitost seznámit se s dvojicí jeho úvah prostřednictvím knihy Třetí Valpuržina noc - Zánik světa vinou černé magie. Prvním a rozsáhlejším z textů je dvousetstránkový esej Třetí Valpuržina noc (1933, poprvé vydáno až 1952). tŘetÍ valpurŽina noc, zÁnik svĚta vinou ČernÉ magie karl kraus. 99 kč ... Třetí Valpuržina noc. Zánik světa vinou černé magie 2010; Žánry autora. Literatura česká Literatura naučná Divadelní hry Fejetony, eseje Literatura světová Biografie a memoáry Poezie. Štítky z knih. první světová válka (1914-1918) divadelní hry rakouská literatura výbor z díla Sidonie Nádherná z Borutína, 1885-1950 tŘetÍ valpurŽina noc, zÁnik svĚta vinou ČernÉ magie karl kraus pdf Tři tváře anděla Jiří Pehe epub Tři české pohádky: Pohádky pro nejmenší Karel Jaromír Erben epub Kraus, Karl: Třetí Valpuržina noc. Zánik světa vinou černé magie (recenze) Millesi, Hanno: Das innere und äußere Sonnensystem (recenze) Chartier, Roger: Na okraji útesu (recenze) Kratochvil, Alexander (ed.): Paměť a trauma pohledem humanitních věd (ukázka ... tŘet...

INFORMACE

AUTOR
Karl Kraus
DIMENZE
10,8 MB
NÁZEV SOUBORU
TŘETÍ VALPURŽINA NOC, ZÁNIK SVĚTA VINOU ČERNÉ MAGIE.pdf

POPIS

"Třetí Valpuržina noc" se řízením osudu stala jakousi nedobrovolnou Krausovou závětí. - Spisovatel už nějaký čas vnitřně zápasil s nejspíš jen neochotně připouštěnou možností, že jeho povýtce morální pojetí veřejné existence, tedy především politiky, se ocitá vzhledem k evropské situaci (fašismus, nacismus, další autoritářské režimy) v čím dál větší defenzivě. Děs z bezvýznamnosti je možná poněkud přehnané konstatování, tíseň z nerovnosti možností, nástrojů, zbraní ovšem přítomná v jeho úvahách dojista byla ("závod satiry s látkou"). Protože se Kraus z kolbiště řekněme politickéhostále více stahoval a autorskou pozornost upíral spíše na otázky umění, kultury, jazyka. "Zánik světa vinou černé magie" byl otištěn v Krausově časopise Pochodeň v roce 1922 a je ještě - z pochopitelných časových důvodů - téměř naprostou ozvěnou první světové války a zejména politických kuriozit a tanců rakouského monarchického establishmentu, daleko více však rezonancí toho, jaký obraz o tehdejším c. a k. světě, tedy o všech těch kuriozitách a tancích, podávala média, ona "černá magie". Hanuš KarlachKarl Kraus vyrůstal v židovské rodině jičínského majitele papírny. V roce 1877 se rodina přestěhovala do Vídně, kde studoval na Vídeňské univerzitě filozofii a německou literaturu. Od roku 1896 působil jako herec, divadelní režisér a později i jako novinář. Od roku 1899 vydával vlastní noviny, Die Fackel (Pochodeň), ve kterých pranýřoval pokrytectví, korupci, měšťáckou morálku, nacionalismus, pangermanismus i psychoanalýzu. V prvním období měl řadu externích přispěvatelů z řady uměleckých profesí, ale od roku 1911 publikoval Kraus v Pochodni už pouze svoje vlastní články. Celkem vyšlo 922 sešitů o více jak 20 000 stranách. Vedle žurnalistiky se Karl Kraus věnoval i esejistice. Přednesl na 700 veřejných přednášek na literární témata, pořádal přednášková turné, mj. i v českých zemích. Zemřel v roce 1936 ve Vídni na srdeční embolii.

Chcete si přečíst knihu?TŘETÍ VALPURŽINA NOC, ZÁNIK SVĚTA VINOU ČERNÉ MAGIE ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karl Kraus. Číst TŘETÍ VALPURŽINA NOC, ZÁNIK SVĚTA VINOU ČERNÉ MAGIE Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY