Nebe peklo ráj: Tyglík české poezie pro děti20. století

Nebe peklo ráj: Tyglík české poezie pro děti20. století - Petr Šrámek | I15cajalco.com

...poezie pro děti 20. století by měli vědět zejména všichni rodiče, kteří chtějí rozvíjet vkus svých dětí, ale zároveň nemají čas bloudit v knihkupectvích a nosit domů velké množství knih ... Nebe peklo ráj - Google Sites ... . V Týdnu poezie se v Městské knihovně Písek potkáme s alchymistou. Přesněji řečeno s literárním alchymistou. Do tyglíku, ve kterém se tradičně vyrábí zlato, naházel kdeco „vzácnosti i odpadky, drtě i mrtě", a vznikla výjimečná čítanka české poezie (nejen) pro děti 20. století Nebe peklo ráj. Nebe peklo ráj: Tyglík české poezie pro děti20. století je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Petr Šrámek. Přečtěte si s námi knihu Nebe peklo ráj: Tyglík české ... Nebe peklo ráj: Tyglík české poezie pro děti20. století Kniha ... . století Nebe peklo ráj. Nebe peklo ráj: Tyglík české poezie pro děti20. století je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Petr Šrámek. Přečtěte si s námi knihu Nebe peklo ráj: Tyglík české poezie pro děti20. století na prazskamuzea1918-2018.cz Nebe - peklo - ráj / Tyglík české poezie pro děti 20. století Přiznám se, že básnické sbírky si z knihkupectví většinou ...

INFORMACE

AUTOR
Petr Šrámek
DIMENZE
9,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Nebe peklo ráj: Tyglík české poezie pro děti20. století.pdf

POPIS

Naše reprezentativní antologie si klade za cíl ukázat dětskému - a potažmo i dospělému! - čtenáři, že poezie není pouze "čítanková" záležitost, kterou se má člověk učit nazpaměť ve škole. Editor Petr Šrámek, literární kritik a vysokoškolský pedagog, naopak celou antologii sestavil tak, aby nabídla vzrušující, s ničím nesrovnatelný zážitek setkání s poezií. Řečeno slovy Bedřicha Fučíka, základním rysem dobré dětské literatury nemá být pouze to, že je pro děti, ale že je dobrá - a Nebe peklo Ráj právě takovou poezii nabízí. Najdeme zde nejen všechna "předpokladatelná" velká jména české poezie 20. století, jako Jaroslav Seifert, František Halas, Jan Skácel, Jiří Kolář, Voskovec a Werich, Jiří Suchý či Ivan Magor Jirous, ale také básníky, které bychom v podobné antologii ani nehledali, třebas Richarda Weinera, Jana Zahradníčka či Petra Borkovce. Antologie se totiž chce stát "tyglíkem české poezie pro děti 20. století", tyglíkem, ve kterém vře všechno podstatné, ve kterém se alchymistovi vše proměňuje ve zlato a - v neposlední řadě - který musí snést vysoký žár poezie. K tomuto záměru přispívá i výtvarné pojetí Radany Přenosilové, Alžběty Skálové a Alžběty Zemanové, tří mladých ilustrátorek, které si už vydobyly uznání odborné veřejnosti i čtenářů.

Chcete si přečíst knihu?Nebe peklo ráj: Tyglík české poezie pro děti20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Šrámek. Číst Nebe peklo ráj: Tyglík české poezie pro děti20. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY