Kostely a sakrální stavby v Litovli

Kostely a sakrální stavby v Litovli - Pavel Šlézar | I15cajalco.com

... stavby v Litovli - Pavel Šlézar. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Kostely a sakrální stavby v Litovli - www.publikace.net ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Kostely a sakrální stavby v Litovli - Šlézar, Pavel ; V souvislosti s odstraňováním povodňových škod v roce 1997, zejména zabezpečením statiky narušených objektů, došlo v bývalém královském městě Litovli k archeologickým výzkumům a stavebně historickým ... Kostely a sakrální stavby v Litovli. 1. vyd. Olomouc: Archeologické centrum Olomouc, 2008. 75 s. ... Kostely a sakrální stavby v Litovli - www.publikace.net ... ... Kostely a sakrální stavby v Litovli. 1. vyd. Olomouc: Archeologické centrum Olomouc, 2008. 75 s. (Archeologické památky střední Moravy; sv. 17). ISBN 978-80-86989-12-9. S. 10-27. Externí odkazy. Kostel svatého Jakuba a Filipa v Památkovém katalogu NPÚ Kostely a sakrální stavby v Litovli. 76 stran. Olomouc 2008. Nové poznatky, z archeologických výzkumů a stavebně historických průzkumů o podobě církevních staveb, zařadily Litovel k jedněm z nejlépe poznaných menších královských měst na území ČR. Existence kaple v Litovli je poprvé písemně zmiňována v městské knize v roce 1497, vizuálně je kaple poprvé zobrazena na ideálním pohledu na město Litovel z roku 1724. ... Kostely a sakrální stavby v Litovli. 1. vyd. Olomouc: Archeologické centrum Olomouc, 2008. 75 s. (Archeologické památky střední Moravy; sv. 17). ISBN 978 ... Sakrální stavby okresu Blansko. Publikace vás podrobně seznámi s historií sakrální staveb v okresu Blansko.Podrobný popis historie a architektonického vývoje je doplněn černobílými mapkami půdorysů a barevnou fotopřílohou s desítkami fotek. ... Kostely a sakrální stavby v Litovli. Kostel sv. Filipa a Jakuba na Starém ... Kostely a sakrální stavby v Lit...

INFORMACE

AUTOR
Pavel Šlézar
DIMENZE
8,34 MB
NÁZEV SOUBORU
Kostely a sakrální stavby v Litovli.pdf

POPIS

V souvislosti s odstraňováním povodňových škod v roce 1997, zejména zabezpečením statiky narušených objektů, došlo v bývalém královském městě Litovli k archeologickým výzkumům a stavebně historickým průzkumům nejvýznamnějších stojících sakrálních památek, a to kostela sv. Filipa a Jakuba na tzv. Starém městě a farního kostela sv. Marka s kaplí sv. Jiří v historickém jádru města. Výzkumy přinesly zcela nové poznatky o počátcích a podobě těchto církevních staveb a zařadily Litovel k jedněm z nejlépe poznaných menších královských měst na území České republiky. Přispívá k tomu i unikátnost dochování středověkých artefaktů vyrobených z organických materiálů. Tyto archeologické prameny tak výrazně pomáhají doplnit představu o každodenním životě středověkého měšťana.

Chcete si přečíst knihu?Kostely a sakrální stavby v Litovli ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Šlézar. Číst Kostely a sakrální stavby v Litovli Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY