Podstata mystiky a jiné eseje

Podstata mystiky a jiné eseje - Evelyn Underhill | I15cajalco.com

...dnání 142 Služba žen v církvi 157 Dům duše 165 Podstata mystiky a jiné eseje 238,-184,-Skladem > 5 ks ... Podstata mystiky a jiné eseje; Underhill Evelyn ... ... . Koupit. Podstata mystiky a jiné eseje Co je v duchovní zkušenosti tím podstatným prvkem? Který z mnoha stavů a zjevení, jež mystici popisují, jsou její integrální součástí, a co se z těchto stavů a stupňů stane, když je popíšeme současným slovníkem a svlékneme ... Co je v duchovní zkušenosti tím podstatným prvkem? Který z mnoha stavů a zjevení, jež mystici popi ... Podstata mystiky a jiné eseje - Evelyn Underhill — Kniha.cz ... .. Co je v duchovní zkušenosti tím podstatným prvkem? Který z mnoha stavů a zjevení, jež mystici popisují, jsou její integrální součástí, a co se z těchto stavů a stupňů stane, když je popíšeme... Objednávejte knihu Podstata mystiky a jiné eseje v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Mystika (řec.) je souhrnné označení pro rozmanité duchovní zkušenosti bezprostředního a osobního setkání s božským, pro zkušenost hlubokého tajemství, jež se nedá přímo vyjádřit slovy, a pro různé cesty, jak takovou zkušenost získat.. Slovem mystika se označuje: v užším slova smyslu náboženská praxe, která se odpoutává od smyslového vnímání a všech ... Evelyn Underhill: Podstata mystiky a jiné eseje, přel.Jan Frei, dybbuk, Praha 2008, 176 stran. Britská spisovatelka a básnířka Evelyn Underhill (1875 - 1941) je vskutku nevšední zjev: v Británii se tato vlivná a hojně čtená autorka anglo-katolické orientace velmi zasloužila o uvádění pozapomenutých středověkých i neznámých východních autorů zabývajících se ... Buďte první, kdo ohodnotí "Podstata mystiky a jiné eseje; Underhill Evelyn" Zrušit odpověď na komentář Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny * Podstata mystiky a jiné eseje Evelyn Underhill. Běžná cena: 189 Kč ... při objednávce nad 599,- od nás máte dopravu ZDARMA a objednávky si můžete nově vyzvednout osobně na vybraných pobočkách. Objednávky vyřizujeme co nejrychleji to jde, ale vzhledem k obrovskému zájmu se mohou dodací lhůty o pár dní lišit.Děkujeme vám za vaši trpělivost a pochopení. — Evelyn Underhill, kniha Practical Mysticism Practical Mysticism (1914), Context: The spiritual life is not a special career, involving abstraction from the world of things. Eseje anglické spisovatelky a básnířky přibližují podstatu i některé základní atributy mystiky. UNDERHILL, Evelyn : Podstata mystiky a jiné eseje Přihlaste se Podstata mystiky a jiné eseje - hodnocení knihy Knihu hodnotilo 5 uživatelů. 5 : 1x: 4 Underhill Evelyn - Podstata mystiky a jiné eseje , Pokud jste u nás již v minulosti nakupovali, zadejte při registraci stejnou emailovou adresu jako v předchozích objednávkách a my Vám po přihlášení zpětně zobrazíme seznam Vašich objednávek! tel.: +420 602 118 873 [email protected] © 2020 nak...

INFORMACE

AUTOR
Evelyn Underhill
DIMENZE
7,24 MB
NÁZEV SOUBORU
Podstata mystiky a jiné eseje.pdf

POPIS

Co je v duchovní zkušenosti tím podstatným prvkem. Který z mnoha stavů a zjevení, jež mystici popisují, jsou její integrální součástí, a co se z těchto stavů a stupňů stane, když je popíšeme současným slovníkem a svlečeme je z mnišských rouch, do nichž jsou obvykle oblečeny? Které prvky jsou plodem toho, co nám sugeruje tradice, vědomé nebo nevědomé symboliky, chybného výkladu citů, tužeb přicházejících z nižších center, nebo přestrojeným vyplněním nevědomého přání? Co je pravá podstata mystiky? Když odstraníme rysy, které někteří mystici přijímají a jiní odmítají – všechno, co pochází jen z tradice, temperamentu nebo nevědomky přijaté symboliky –, co zbude jako nutný a stálý rys každé pravé mystické zkušenosti? Vyplatí se tuto otázku klást. Neboť pozornost byla věnována jednou historické stránce mystiky, jindy (daleko méně) její praxi, ale chybělo jasné pochopení rozdílu mezi jejími podstatnými a náhodnými rysy – mezi tradičními formami či metodami a věčnou zkušeností, kterou zprostředkovávají. V mystické literatuře se často slova míchají s věcmi a symboly se skutečnostmi, takže velká část této literatury jako by mluvila o nějakém uzavřeném a vzdáleném snovém světě, ne o dosažení univerzální pravdy.

Chcete si přečíst knihu?Podstata mystiky a jiné eseje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Evelyn Underhill. Číst Podstata mystiky a jiné eseje Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY