Bitva o vlny: Rozhlas v mnichovské krizi

Bitva o vlny: Rozhlas v mnichovské krizi - David Vaughan | I15cajalco.com

... březnu 1939 | foto: Radioservis, převzato z knihy D ... David Vaughan (Author of Merce Cunningham) ... . Vaughan: Bitva o vlny Pozn.: elektronický zdroj znamená, že se jedná o elektronickou knihu dostupnou pro uživatele registrované v NK ČR * VAUGHAN, David. Bitva o vlny : rozhlas v mnichovské krizi = Battle for the airwaves : radio and the 1938 Munich crisis. 1. vyd.. David Vaughan: Bitva o vlny. Rozhlas v mnichovské kri- zi. Radioservis spolu s COOK Communications, 2008 Bulletin 1930, ll., Radiojournal Praha Reklamní leták nakladatele Hla ... Kniha Chasidské povídky - Trh knih - můj antikvariát online ... ., Radiojournal Praha Reklamní leták nakladatele Hladkého Panáöek v mluveného slova, opak. citál Reklamní leták, opak. citát Z ohlasú na webových stránkách CRO 31. 10. 2008 Reklamní leták, opak. citát Durante o período de observação foram documentadas 250 peças publicitárias referentes a 28 produtos. ... Bitva o vlny : rozhlas v mnichovské krizi = Battle for the airwaves : radio and the ... ...by se k tomu připojili i čeští vlastníci. Takže je otázka, jaká výše by to nakonec byla," potvrzuje. Přiznává, že diskuse na schůzce vlastně byla jednoduchá: „Stát, respektive já jsem to řekl, že pokud by stát měl vstupovat do Smartwings, tak ... Přechod na pozemní vysílání DVB-T2 by se mohl obnovit v létě, známý už je pracovní termín. České Radiokomunikace v březnu oznámily, že v zavádění DVB-T2 není možné pokračovat, protože někteří diváci by přišli o možnost příjmu televizního signálu. David Vaughan je britský publicista, dokumentarista a vysokoškolský pedagog. Je autorem knihy Bitva o vlny, která se zaměřuje na roli sdělovacích prostředků v průběhu mnichovské krize. Té se věnuje i ve své nejnovější beletristické knize Slyšte můj hlas, která zachycuje každodenní život zahraničních novinářů v Československu a také způsob práce nacistické ... BACHOVÁ, Jana. Rozhlas a březen 1939 : změny postavení českého rozhlasu po zřízení Protektorátu Čechy a Morava. In: Okupace, kolaborace, retribuce. Ivo Pejčoch, Jiří Plachý a kol. Praha : Ministerstvo obrany ČR - PIC MO, 2010. s. 24-31. BACHOVÁ, Jana. Dějiny médií a jejich reflexe v současné historiografii....

INFORMACE

AUTOR
David Vaughan
DIMENZE
7,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Bitva o vlny: Rozhlas v mnichovské krizi.pdf

POPIS

Rok 1938 byl přelomovým momentem jak v evropských dějinách, tak v historii médií. Když Hitler obsadil Rakousko a obrátil pozornost k Československu, byl rozhlas přímo v centru dění. Publikace Bitva o vlny sleduje, jak se mnichovská krize projevovala ve vysílání rozhlasových stanic v Československu, Německu, Británii a Spojených státech, a poukazuje na to, jak zásadní roli rádio sehrálo v době před podepsáním mnichovské dohody, ale i poté. Je to příběh propagandy a kontrapropagandy, cenzury a autocenzury, ale také odvahy a novátorství. Mnichov byl osudovým krokem na cestě ke druhé světové válce; ale se stal také počátkem věku moderních elektronických médií. David Vaughan je rozhlasový redaktor a novinář žijící v Praze. Osm let působil jako šéfredaktor Radia Praha, vysílání do zahraničí Českého rozhlasu, před tím byl pražským zpravodajem BBC. Je autorem řady rozhlasových dokumentů pro BBC a Český rozhlas, v roce 2001 získal za svůj publicistický pořad hlavní cenu na soutěžním festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia.

Chcete si přečíst knihu?Bitva o vlny: Rozhlas v mnichovské krizi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Vaughan. Číst Bitva o vlny: Rozhlas v mnichovské krizi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY