Velké hřbitovy v měsíčním svitu

Velké hřbitovy v měsíčním svitu - Georges Bernanos | I15cajalco.com

...ou esejí, výsostně literárním textem ze „staré školy" dokonalé argumentace, pregnantního slovníku a ostrých, provokativních myšlenek ... Velké hřbitovy v měsíčním svitu - Bernanos Georges ... ... . Světoběžník Bernanos je jistě mystik a vizionář, jeho úporná pouť za pravdou je ale obdivuhodná. Kupte knihu Velké hřbitovy v měsíčním svitu (Bernanos Georges) s 7 % zľavou za 9.31 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. Georges Bernanos Velké hřbitovy v měsíčním svitu Bernanos patřil ve 30. letech vedle Jacquese Maritaina, Francoise Mauriaca, Étienna Gils ... Velké hřbitovy v měsíčním svitu / Nejlevnější knihy ... . Georges Bernanos Velké hřbitovy v měsíčním svitu Bernanos patřil ve 30. letech vedle Jacquese Maritaina, Francoise Mauriaca, Étienna Gilsonse k respektované skupině katolicky orientovaných spisovatelů a intelektuálů s celoevropským vlivem. Velké hřbitovy v měsíčním svitu. ... /1937 ad.), zaměřené na křesťanskou koncepci boje dobra se zlem, jsou dobře známé i v českém prostředí, kam je uváděli takoví velikáni jako Bohuslav Reynek nebo Jan Čep. Bernanos patřil ve 30. letech vedle Jacquese Maritaina, Françoise Mauriaca, Étienna Gilsonse k respektované ... 0 hodnocení Velké hřbitovy v měsíčním svitu 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Georges Bernanos (1888 Paříž - 1948 Neuilly-sur-Seine) patří mezi velké fr...

INFORMACE

AUTOR
Georges Bernanos
DIMENZE
12,69 MB
NÁZEV SOUBORU
Velké hřbitovy v měsíčním svitu.pdf

POPIS

Georges Bernanos (1888 Paříž – 1948 Neuilly-sur-Seine) patří mezi velké francouzské prozaiky. Jeho romány (/Pod sluncem Satanovým, /1926; /Deník venkovského faráře, /1936; /Muška, /1937 ad.), zaměřené na křesťanskou koncepci boje dobra se zlem, jsou dobře známé i v českém prostředí, kam je uváděli takoví velikáni jako Bohuslav Reynek nebo Jan Čep. Bernanos patřil ve 30. letech vedle Jacquese Maritaina, Françoise Mauriaca, Étienna Gilsonse k respektované skupině katolicky orientovaných spisovatelů a intelektuálů s celoevropským vlivem. Jistě i proto cítil potřebu vyjádřit se ke komplikované politické situaci ve Španělsku a napsal – pro mnohé překvapivě – protifrankistický pamflet /Velké hřbitovy v měsíčním svitu /(Les Grands Cimetières sous la lune, 1938). Bernanos odsuzuje zabíjení, a to ve jménu jakéhokoli vyššího zájmu, jeho politika má mystický charakter, je hledáním absolutna s odvoláním na svědomí a evangelium.

Chcete si přečíst knihu?Velké hřbitovy v měsíčním svitu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Georges Bernanos. Číst Velké hřbitovy v měsíčním svitu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY