Jazyk, jímž porozumíš větru: Antologie lužickosrbské poezie

Jazyk, jímž porozumíš větru: Antologie lužickosrbské poezie - - | I15cajalco.com

...ři nedostávají právě nejčastěji. Ten nynější dělí od onoho předchozího (odeonská antologie Vřesový zpěv v redakci Josefa Suchého, Praha 1976) více než tři desetiletí ... Nakladatelství Protis - Trh knih - můj antikvariát online ... . Antologie lužickosrbské poezie - vybral, uspořádal a přeložil Milan Hrabal. Obsahuje: Motýli nad Satkulou (předmluva Leoše Šatavy)Kito Lorenc: Jazyk Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Koupit Koupit eknihu. Antologie lužickosrbské poezie - vybral, uspořádal a přeložil Milan Hrabal. Obsahuje: Motýli nad Satkulou (předmluva Leoše Šatavy) Kito Lorenc: Jazyk, jím ... Nakladatelství Protis - Trh knih - můj antikvariát online ... . Koupit Koupit eknihu. Antologie lužickosrbské poezie - vybral, uspořádal a přeložil Milan Hrabal. Obsahuje: Motýli nad Satkulou (předmluva Leoše Šatavy) Kito Lorenc: Jazyk, jímž uslyšíš vítr Benedikt Dyrlich: Štika ve stojatých vodách Beno Budar: Proč je země kulatá Marja Krawcec: Zátiší uprostřed léta Tomasz Nawka: Odtud to vede a kam Róža Domaš cyna: Obrazy ze ... Život. Marja Krawcec se narodila 1. listopadu 1948 v saské hornolužické obci Räckelwitz/Worklecy v rodině domkáře.V letech 1965-1969 absolvovala Lužickosrbský učitelský ústav v Budyšíně.Poté do roku 1978 učila na Lužickosrbské polytechnické škole v Ralbicích (Ralbitz/Ralbicy). V letech 1978-1981 a...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Jazyk, jímž porozumíš větru: Antologie lužickosrbské poezie.pdf

POPIS

Výbory lužickosrbské poezie se k českému čtenáři nedostávají právě nejčastěji. Ten nynější dělí od onoho předchozího (odeonská antologie Vřesový zpěv v redakci Josefa Suchého, Praha 1976) více než tři desetiletí. Za onu dobu samozřejmě prošlo i písemnictví slovanské Lužice znatelným vývojem, vyvolaným mj. i zásadní společenskou změnou na počátku 90. let 20. století.Antologie představuje tvorbu 12 současných lužickosrbských básníků, jedna báseň u každého autora je vždy uvedena i v originále. Knihu doplňuje rozsáhlý úvod Leoše Šatavy o historii Lužice a lužickosrbského písemnictví.

Chcete si přečíst knihu?Jazyk, jímž porozumíš větru: Antologie lužickosrbské poezie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Jazyk, jímž porozumíš větru: Antologie lužickosrbské poezie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY