Zrození vagabunda: Neusedlí lidé v Čechách 17. a 18. století

Zrození vagabunda: Neusedlí lidé v Čechách 17. a 18. století - Pavel Himl | I15cajalco.com

...unda. Neusedlí lidé v Čechách 17. a 18 ... Kniha Zrození vagabunda - neusedlí lidé v Čechách 17. a 18 ... ... . století, Argo, Praha 2007. ISBN: 80-7203-917-3 Menu Úvod; Definice bezdomovectví ... Romové (včetně početně malé skupiny Sintů) představují nejpočetnější etnickou menšinu v České republice, a to přesto, že se k romské národnosti při sčítání lidu 2011 přihlásilo pouze 13 150 obyvatel. Na základě odhadů koordinátorů pro záležitosti romské menšiny pracuje Úřad vlády ČR s odhadem 240 300 etnických Romů, což jsou asi 2,2 % obyvatel České ... A právě všem těmto problémům, je ... Zrození vagabunda - Catalog of Frantisek Bartos Regional ... ... ... A právě všem těmto problémům, jež se v mnohém dotýkají i dneška, je věnována tato jedinečná kniha. Parametre knihy. Zaradenie knihy Knihy po česky Populárně naučná pro dospělé Dějiny a fakta Politika. Celý názov: Zrození vagabunda; Podnázov: Neusedlí lidé v Čechách 17. a 18. století; Autor: Pavel Himl; Jazyk ... Pavel Himl, Zrození vagabunda. Neusedlí lidé v Čechách 17. a 18. století (Marie Koldinská) Bildung und Gelehrsamkeit in der frühneuzeitlichen Oberlausitz (Jan Zdichynec) EUCist Tagung Krisen und Neuanfänge in Zisterzienserklöstern (Jan Zdichynec) Zrození vagabunda: Neusedlí lidé v Čechách 17. a 18. století Pavel Himl Ztracená Anna Ekbergová pdf ulozto Ztracený pes a jiné příběhy: Čtení s velkými písmenky pro kluky a holky Dita Křišťanová Zrození vagabunda. Neusedlí lidé v Čechách v 17. a 18. století: Oponenti habilitační práce Prof. Dr. Marie-Elizabeth Ducreux (EHESS Paříž) Prof. Dr. Thomas Winkelbauer, dr. h.c. (Univerzita Vídeň) doc. PhDr. Pavel Boček, CSc. (Masarykova univerzita) Přednáška pro odbornou veřejnost 15. Je autorem monografií: Die 'armben Leüte' und die Macht. Untertanen der südböhmischen Herrschaft Český Krumlov / Krumau im Spannungsfeld zwischen Gemeinde, Obrigkeit und Kirche 1680-1781 (2003) a Zrození vagabunda. Neusedlí lidé v Čechách 17. a 18. století (2007)....

INFORMACE

AUTOR
Pavel Himl
DIMENZE
5,70 MB
NÁZEV SOUBORU
Zrození vagabunda: Neusedlí lidé v Čechách 17. a 18. století.pdf

POPIS

Kniha přinášející pohled na tuláky, žebráky, bezdomovce a jiné okrajové skupiny je v podstatě pohledem státních institucí tak, jak byl utvářen právě od raného novověku – represí a spolu s tím i péčí měl chránit spořádané poddané, resp. občany, jejichž životní způsob představoval cíl, k němuž měli být „nepřizpůsobiví“ lidé dovedeni. Při prosazení jednotného represivně-pečovatelského přístupu hraje klíčovou roli právě období 16.–18. století, doba formování centrálně-byrokratických státních mechanismů. Kriminalizace sice ztěžovala tuláckou existenci, ta však přesto ještě dlouho nepřestávala být jistou alternativou k přesně narýsovaným a mnohdy neradostným životním perspektivám usedlého obyvatelstva. Písemnosti vrchnostenských a státních institucí umožňují nahlédnout do tohoto prostoru volby mezi usedlostí a neusedlostí a zachytit osobní motivace stejně jako společenské, do individuálních rozhodnutí se promítající podmínky a okolnosti, které jednotlivce vedly k tomu, že se „vydal na cestu“, nebo na ní dlouhá léta žil. A právě všem těmto problémům, jež se v mnohém dotýkají i dneška, je věnována tato jedinečná kniha.

Chcete si přečíst knihu?Zrození vagabunda: Neusedlí lidé v Čechách 17. a 18. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Himl. Číst Zrození vagabunda: Neusedlí lidé v Čechách 17. a 18. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY