Šelmy v aréně

Šelmy v aréně - Lindsey Davisová | I15cajalco.com

... ext. sklad Šelmy v aréně Lindsey Davisová (256519) ext ... Lindsey Davisová - Wikipedie ... . sklad původně 0 Kč Internet Explorer je spuštěn v režimu kompatibility. Carmen se nemusí zobrazovat správně. Prosím, vypněte jej. MěK Boženy Němcové Domažlice Online katalog knihovny. Novinky fondu Mazúrová ... Davis, Lindsey, 1949-Šelmy v aréně. Šelmy v aréně ... Po studiu angličtiny v Oxfordu pracovala ve státní správě, ale v současné době se plně věnuje literatuře. První cenu CWA Ellis Peters Historical Dagger dostala v ... Šelmy v aréně (Lindsey Davis) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . První cenu CWA Ellis Peters Historical Dagger dostala v r. 1995 za svůj román Two for the Lions, který se umístil v první desítce bestselerů. ... Šelmy v aréně Lindsey Davisová ... Nechovají se však jako namakaní drsoni v akčňácích, ale spíš jako dravé šelmy, jako hladoví lvi v aréně. Jde tu o boj o život a o přežití, o to se mít co nejlíp a dokud to jde, tak si nacpat břicho k prasknutí. A když už nic nezbylo, tak co, jinde se zase budeme mít dobře. Jde tu taky o přístup k životu, kde hlavní ... Kometa sahala v tygří aréně po třech bodech. Dravé šelmy však výsledek otočily. Ondřej Flanderka, Tomáš Čekal. Tweet. L i b e r e c - Před zápasem měly oba týmy 33 bodů a hrálo se zejména o větší pohodu do reprezentační pauzy. Dvě třetiny branky nepřinesly a vše podstatné se odehrálo až v poslední. Editions for Two for the Lions: 0446609021 (Paperback published in 2000), (Kindle Edition published in 2011), 0099799618 (Paperback published in 1999), 0... V arénách se pod vrstvou písku často skrývala dřevěná podlaha s dvířky, jež vedly do sklepních prostor. Tudy se mohli do arény efektně a rychle dostávat lidé i šelmy. Když se v amfiteátru předváděla štvanice na exotickou zvěř, musel písek v aréně uvolnit místo zemině, stromům a keřům. Nejznámější ženou v aréně (psal o ní i římský satirik Juvenal) byla otrokyně z Galie, Mevia, která patřila do skupiny gladiátorů zvané venatores, čili se specializovala na lov zvířat, jako jsou například kanci, psi a kočkovité šelmy, ale nebylo vzácné že bojovala i proti jiným ženám nebo dokonce mužům, které i ......

INFORMACE

AUTOR
Lindsey Davisová
DIMENZE
9,25 MB
NÁZEV SOUBORU
Šelmy v aréně.pdf

POPIS

Desáta kniha falconovské řady nás okamžitě uvádí do „věčného města“ všedního dne. Kanceláře císařského paláce nespěchají s vyplacením zaslouženého honoráře za práci, kterou Falco v poslední době vykonal, a tak se náš soukromý i císařský informátor nabídne na práci auditora při probíhajícím sčítání lidu. Tentokrát si vymínil určité procento ze zisku, který jeho kontrola přinese do císařské pokladny. Tato akce mu nejen pomůže přijít si na slušné peníze a dostat se konečně do střední společenské vrstvy, ale umožní mu také získat přehled o majetku občanů. A brzy zjistí, že největší příjmy mají dovozci dravých šelem, kterých Řím spotřebuje velké množství pro celou řadu her v arénách během mnoha svátků. Nejžádanější jsou lvi cvičení jako lidožrouti pro zápasy s odsouzenci na smrt, a mnoho zvířat se spotřebuje na tzv. štvanice v aréně, kdy spolu musí zápasit šelmy různých druhů anebo se stávají kořistí při fingovaném lovu. Dovezená zvířata se chovají ve zvěřincích při gladiátorských školách. Falco se při revizi účtů dobře obeznámí s tamějšími poměry a nezůstane stranou, když je náhodným svědkem podezřelých akcí. Pozná také, jaká řevnivost panuje mezi majiteli gladiátorských škol a zvěřinců, kteří se neštítí ani zabíjení nejkrásnějších zvířat konkurentů, a dojde dokonce k vraždám. Pátrání zavede Falcona s rodinkou, s jeho půvabnou inteligentní Helenou a děťátkem, do africké provincie, kam uprchl také Helenin bratr Justinus. Osudy v nehostinné zemi se splétají a zamotávají, až se vyhrotí při krvavých zápasech v aréně. Při sledování dějů poznáváme také život v tehdejších významných obchodních centrech na africké pevnině, hlavně ve věhlasném Trojměstí – Tripolitánii. Je to další román Lindsey Davisové, který srší životem, vtipem i tragickými událostmi.

Chcete si přečíst knihu?Šelmy v aréně ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lindsey Davisová. Číst Šelmy v aréně Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY