Šifrovaný deník Karla Hynka Máchy

Šifrovaný deník Karla Hynka Máchy - Pavel Vašák | I15cajalco.com

...hy literární místa čtenářům dlouho zatajovala ... Karel Hynek Mácha - Wikipedie ... . Píše v něm totiž též o sexu a mohl by tak narušit mýtus o Máchovi, věčném romantikovi | foto: ČTK, Profimedia.cz, koláž iDNES.cz Máchu si snad každý představuje jako nekonečného romantika, který trpěl pro svou lásku stejně jako Vilém v jeho epické básni Máj. Jenže Máchovy intimní deníky vyprávějí úplně jinou pohádku - básník a spisovatel byl spíše pořádný chlípník, který si o každém sexuálním zážitku psal do deníčku. Intimní šifry básníka Karla Hynka Máchy. 13.1 ... Karel Hynek Mácha - Životopis / Info - FDb.cz ... . Intimní šifry básníka Karla Hynka Máchy. 13.11.2007 . ... Na rozdíl od publikace Pohorského, která přinesla šifrovaný deník v širším kontextu Máchových zápisníků a deníků, Vašák se soustřeďuje pouze na dvě verze deníku z roku 1835 a poprvé je publikuje v přepisu šifer a s opravou významné chyby (ta je ve ... Romantická báseň stejně romatického Karla Hynka Máchy. Městská knihovna v Praze 2016. štítky: poezie Karel Hynek Mácha. forma: text OCR: ilustrace: ne soubor: 0,5 MB jazyk: česky zdroj: mlp.cz. stáhnout. Dramatické zlomky autor : Karel Hynek Mácha. Několik divadelních her Karal Hynka Máchy Městská knihovna v Praze 2010s ... Životní příběh básníka Karla Hynka Máchy, jeho procházky a výlety do přírody převážně východních Čech a Českého ráje, při nichž maloval a kreslil (Hrady spatřené). | kde nás najdete. Mírové náměstí 153/26 412 01 Litoměřice CZECH REPUBLIC. telefon: (+420) 416 732 453 ...

INFORMACE

AUTOR
Pavel Vašák
DIMENZE
9,10 MB
NÁZEV SOUBORU
Šifrovaný deník Karla Hynka Máchy.pdf

POPIS

Od konce 19. století se Máchovy autobiografické texty stávají organickou součástí jeho vydávaného díla. Problémem zůstával deník na rok 1835, částečně psaný v šifrách, popisující většinou Máchův intimní vztah se snoubenkou Lori Šomkovou. Deník dešifroval na základě úplného textu ve 20. letech K. Janský s ohledem na Máchovu pověst dešifraci nezveřejňoval. Publikace nově přináší úplnou dešifraci deníku na rok 1835, založenou na původním prameni a odstraňující chyby v dosavadní dešifraci. Výrazná pozornost je věnována také dosud opomíjené Máchově snoubence Lori Šomkové, čtenář se zde seznámí s jejími životními osudy po Máchově náhlé smrti.

Chcete si přečíst knihu?Šifrovaný deník Karla Hynka Máchy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Vašák. Číst Šifrovaný deník Karla Hynka Máchy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY