Freudovská mystika: Freud, ženy a feminismus

Freudovská mystika: Freud, ženy a feminismus - Samuel Slipp | I15cajalco.com

... Freud, ženy a feminismus Samuel Slipp Nakladatel: Triton 2007 Samuel Slipp: Freudovská mystika ... Feminismus - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Rubriky > Psychologie. Freud, ženy a feminismus Triton, 2007, překlad Daniel Micka. V roce 1869 napsal jedno z klasických děl feministické literatury, Poddanství žen, John Stuart Mill. V něm obhajuje rovnost pohlaví v manželství a zvyky a instituce, které jsou proti rovnosti, považuje za ... Freudovská mystika. Informace. Autor Samuel Slipp. Vydal Triton (2007), 246 stran. ISBN 978- ... Freudovská mystika - cspap.cz ... ... Freudovská mystika. Informace. Autor Samuel Slipp. Vydal Triton (2007), 246 stran. ISBN 978-80-7254-891-. Share Post: ... 0 hodnocení Freudovská mystika: Freud, ženy a feminismus 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. ... Recenze produktu Freudovská mystika: Freud, ženy a feminismus. Tento produkt nemá ještě žádnou recenzi. Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > F > Feminismus. Freud, feminismus, mystika. Patriarchát nebo matriarchát? Falus nebo lůno? Život nebo smrt? Čeho se víc bojíme? Mužů nebo žen? Buďme tak nějak vyrovnaně kompatibilní, vyrovnaně ochotní přijmout emoce i potřeby toho druhého bez odsudku, či strachu z pohlavnosti. Freudovská mystika : Freud, ženy a feminismus. [The Freudian Mystique : Freud, Women, and Feminism.] Praha: Triton. ISBN 978-80-7254-891-. Wolff, Larry (2007). Týrání a zneužívání dětí ve Vídni v době Freuda (korespondenční lístky z konce světa). [Child Abuse in Freud's Vienna : Postcards from the End of the World.] Praha: Triton. Freudovská mystika - Freud, ženy a feminismus knihy se. Freudovská mystika - Freud, ženy a feminismus. Samuel Slipp. Název knihy Samuela Slippa odkazuje na název slavného feministického díla Betty Friedanové (The Feminine Mystique). Feminismus in historischer Perspektive - knihy. Kompletná technická špecifikácia produktu ... Freudovská mystika - Freud, ženy a feminismus - Slipp Samuel. Název knihy Samuela Slippa ...

INFORMACE

AUTOR
Samuel Slipp
DIMENZE
5,26 MB
NÁZEV SOUBORU
Freudovská mystika: Freud, ženy a feminismus.pdf

POPIS

Název knihy Samuela Slippa odkazuje na název slavného feministického díla Betty Friedanové (The Feminine Mystique). Autor se zabývá především Freudovým názorem na ženy, který, jak je dnes již všeobecně známo, byl v mnoha ohledech přinejmenším zkreslený, a klade otázku, proč se jeden z nejvýznačnějších myslitelů 20. století tak zásadně mýlil.Slipp se velmi důkladně věnuje rozboru Freudova dětství a rodinných poměrů a nachází momenty, které ostatní Freudovi životopisci (a Freud sám) přehlíželi – především zcela nevyřešený vztah k matce a sestrám. Upozorňuje, jak tyto rané vztahy výrazně ovlivnily Freudův vztah k manželce a její sestře, ale i k dceři Anně. Na základě tohoto rozboru rodinné dynamiky Slipp rozkrývá Freudovu teorii psychologie žen a její slabiny. To je přes určitou spekulativnost nesporně zajímavá, místy až napínavá četba, k doporučení pro překlad do češtiny to však nestačí.Slippova kniha však zároveň přináší věcný, nezaujatý, výstižný a srozumitelný rozbor širších souvislostí – vývoj společenských a náboženských názorů na ženy, srovnání jungovské a freudovské psychologie a jejich pohledu na ženy, otázku projektivní identifikace a misogynie, misogynie a židovství, přehodnocení pohledu na ženy v psychoanalýze, vývoj feministického myšlení atd. Právě díky tomuto širšímu záběru, který se dotýká i té nejožehavější problematiky, ale nikdy nesklouzává k senzačnosti či předpojatým závěrům, by kniha v českém překladu mohla zaujmout nejen psychoanalytiky a feministicky smýšlející ženy, ale i další odborníky a studenty a díky jednoduchému a srozumitelnému stylu i laiky.

Chcete si přečíst knihu?Freudovská mystika: Freud, ženy a feminismus ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Samuel Slipp. Číst Freudovská mystika: Freud, ženy a feminismus Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY