Svědectví, které nemohlo být vysloveno

Svědectví, které nemohlo být vysloveno - Marie Rút Křížková | I15cajalco.com

...esky Rozměry: 11 × 19 cm Rok vydání: 2007 (1 ... r4239k * svědectví | Aukro ... . vydání) > Svědectví, které nemohlo být vysloveno-16% sleva. Kniha: Svědectví, které nemohlo být vysloveno Autor: Marie Rút Křížkov á. Bývalá mluvčí Charty 77 líčí období své politické perzekuce v období normalizace. ... Svědectví, které nemohlo být vysloveno. Křížková, Marie Rút. Vydání: Torst 2007 | Jazyk: čeština | Signatura: G 9866. Bývalá mluvčí Charty 77 líčí období sv ... Jednotky: Svědectví - Městská knihovna Chrudim ... . Bývalá mluvčí Charty 77 líčí období své politické perzekuce v období normalizace. Inzerát Křížková - SVĚDECTVÍ KTERÉ NEMOHLO BÝT VYSLOVENO v okrese Jihlava, cena 70Kč, od jencerny na Sbazar.cz. Popis: Torst 2007, velmi dobrý stav / poštovné 80,- Kč Svědectví, které nemohlo být vysloveno autor: Křížková Marie Rút dopor. cena: 129 Kč naše cena: 108Kč Svědectví, které nemohlo být vysloveno. Beseda o editování díla Jiřího Ortena, Chartě 77 a práci v Etické komisi ČR. Termín: 5. 9. 2013, 17 hodin Svědectví, které nemohlo být vysloveno Marie Rút Křížková . 129 Kč ... Svědectví, které nemohlo být vysloveno 2007; Žít jako znamení 1995; Žánry autora. Biografie a memoáry Náboženství Duchovn...

INFORMACE

AUTOR
Marie Rút Křížková
DIMENZE
9,38 MB
NÁZEV SOUBORU
Svědectví, které nemohlo být vysloveno.pdf

POPIS

Kniha je autentickou výpovědí autorky, signatářky a posléze mluvčí Charty 77.Marie Rút Křížková byla předvolána jako svědek v procesu s obžalovanými signatáři Charty 77 Jiřím Ledererem, Václavem Havlem a Františkem Pavlíčkem. Obžalovaným a posléze odsouzeným byl rovněž Ota Ornest, který Chartu nesignoval. V den procesu 18. října 1977 jí nejenže nevpustili do soudní síně, ale byla vykázána i z budovy Městského soudu v Praze. V roce 1979 si zapsala: "Dlouho jsem váhala, nemám-li se tohoto svědectví pravdě pro klid svůj a svých dětí vzdát. Ale matoucí kampaň, která následovala v tisku, v rozhlase a v televizi, mě utvrdila v přesvědčení, že mlčet nesmím. Pravda žije a působí i bez nás, ale my bez pravdy ztratíme život. A tam, kde se láme člověk, jde o zločin, na němž se nemohu a nechci podílet." Jde o autorčin rukopis z let 1977-79, který posléze opsala na stroji pro přátele. Kniha je psána s nadhledem a osobitým humorem, s doplňujícími poznámkami v textu, který musel být tehdy z bezpečnostních důvodů místy neadresný. Obsahuje rovněž dobové fotografie, dopisy a dokumenty. Text knihy i doprovedné materiály jsou zde tiskem publikovány vůbec poprvé.

Chcete si přečíst knihu?Svědectví, které nemohlo být vysloveno ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Rút Křížková. Číst Svědectví, které nemohlo být vysloveno Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY