Vrah v dešti: Povídky klasika detektivní literatury 20. století

Vrah v dešti: Povídky klasika detektivní literatury 20. století - Raymond Chandler | I15cajalco.com

...dky nejznámějšího představitele tzv ... Elektronické knihy | E-Knihy | eBook | eKnihulka ... . drsné školy americké detektivky. Vrah v dešti: Povídky klasika detektivní literatury 20. století Raymond Chandler kniha Vraťte mi mou dceru: Příběh, který se skutečně stal Candice Cohen-Ahnine pdf ulozto Vrávorání v Třebatami Erika Trojková epub Vrah v dešti: Povídky klasika detektivní literatury 20. století Raymond Chandler kniha Vraťte mi mou dceru: Příběh, který se skutečně stal Candice Cohen-Ahnine pdf ulozto Vrávorání v Třebatami Erika Trojková epub Dáma v jezeře Klasika detektivní literatury 20.století ... Vrah v dešti, Killer in th ... Elektronické knihy | E-Knihy | eBook | eKnihulka ... .století ... Vrah v dešti, Killer in the Rain • Krimi a detektívky • Raymond Chandler • GARAMOND • 2005. Raymond Chandler, jeden z představitelů americké drsné školy (hard-boiled style), začal psát povídky pro časopis Černá maska, ... 1. kniha v sérii Philip Marlowe. O čem je kniha Hluboký spánek? Klasika detektivní literatury 20. století. Umírající milionář si pozve Phila Marlowa a pověří ho, aby se vypořádal s vyděrači v záležitosti, do které se zapletla jedna z jeho mladých, hezkých a neukázněných dcer. učebnice: Slovníček spisovatelů světové literatury 20. století () Edward ALBEE /olbí/ (1928), americký dramatik, představitel absurdního dramatu (viz). Proslavil se nejprve v Evropě, především díky dramatům Stalo se v zoo (1958) a Smrt Bessie Smithové (1960). Jeho nejslavnějším dramatem (zfilmováno 1966, režie M. Nichols) je Kdo se bojí Virginie Wool...

INFORMACE

AUTOR
Raymond Chandler
DIMENZE
5,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Vrah v dešti: Povídky klasika detektivní literatury 20. století.pdf

POPIS

Sbírka osmi povídek, které takto souborně vycházejí u nás poprvé, šest z nich navíc v novém překladu. Chandler povídkami začínal a v nich vybrušoval svůj vypravěčský styl, kterým později tak oslnil v románech. Motivy většiny povídek se v upravené podobě později objevily v Marlowových příbězích, například zápletky povídek "Vrah v dešti" a "Opono" použil Chandler jako předlohu pro romány Hluboký spánek a Loučení s Lennoxem. V knize se setkáme s předchůdci Marlowa, soukromým detektivem Johnem Dalmasem nebo Tedem Carmady. Pro milovníky detektivek i Raymonda Chandlera mají tyto drsné a neučesané prózy ve srovnání s vycizelovanými romány své nepomíjející kouzlo.

Chcete si přečíst knihu?Vrah v dešti: Povídky klasika detektivní literatury 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Raymond Chandler. Číst Vrah v dešti: Povídky klasika detektivní literatury 20. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY