Škola zabíjení: Výbor detektivních povídek

Škola zabíjení: Výbor detektivních povídek - Ed McBain | I15cajalco.com

...r psal pod pseudonymy do měsíčníku Manhunt ... drsná škola - detektivní - štítek | Databáze knih ... . Knihu uspořádal těsně před svou smrtí v roce 2005. Cynthia Harrod-Eagles: UKRADENÝ NEKROČIP Patnáctiletá školačka najde v sáčku s hranolky "dobře propečený" lidský prst. První tucet. Kdo napsal knihu První tucet? Autorem je Ed McBain, John Dann MacDonald, Ross Macdonald, Ruth Rendell, Michael Gilbert, Peter Lovesey, Edmund Crispin, James Mallahan Cain, Ellery Queen, Julian Symons. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informac ... Škola zabíjení: Výbor detektivních povídek - KOSMAS.cz ... . Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Výbor klasiky americké "drsné školy" detektivních příběhů vyšel péčí znalce tohoto literárního proudu a známého překladatele Pavla Medka pod názvem Black Mask. Ten pochází z titulu časopisu, v němž byly tyto texty vesměs poprvé zveřejněny a který v USA vycházel v letech 1920-1951. Kvůli finančním potížím, ve kterých se škola ocitla, a také proto, aby konečně našla práci, která by ji naplňovala, odešla do Londýna. ... (výbor povídek v češtině) Třikrát lord Petr ... Rovněž pravidelně psala úvody k výborům detektivních povídek pod názvem „Great Short Stories of Detection, Mystery and ... Uspořádal výbor detektivních povídek českých spisovatelů 19. a počátku 20. století Lupiči nedobytných pokladen a publikaci věnovanou fenoménu cliftonek. Pavel Mandys (*1972) je literární kritik, publicista a organizátor knižních cen Magnesia Litera....

INFORMACE

AUTOR
Ed McBain
DIMENZE
4,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Škola zabíjení: Výbor detektivních povídek.pdf

POPIS

Než se Ed McBain proslavil coby autor detektivní série o 87. okrsku, pracoval za čtyřicet dolarů týdně jako redaktor agentury dodávající newyorským nakladatelstvím a časopisům povídky známých i méně známých autorů žánrů mystery a science-fiction stejně jako dobrodružné příběhy z Divokého západu. V té době začal také sám psát detektivní povídky. Většina z nich vyšla v dnes již zaniklém měsíčníku Manhunt pod pseudonymy Richard Marsten, Hunt Collins a Evan Hunter. Krátce před svou smrtí v roce 2005 se je Ed McBain rozhodl sestavit do sborníku pod názvem Škola zabíjení.

Chcete si přečíst knihu?Škola zabíjení: Výbor detektivních povídek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ed McBain. Číst Škola zabíjení: Výbor detektivních povídek Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY