Návštěva arcibiskupa

Návštěva arcibiskupa - Ádám Bodor | I15cajalco.com

... Kniha Návštěva arcibiskupa Přidat komentář ... 2011_1009 Pastorační návštěva pražského arcibiskupa Mons ... ... . Devil-Ivet. 03.02.2018. Tahle kniha pro mně byla skoro utrpením. ... Návštěva arcibiskupa Joba z Ekumenického patriarchátu Moravu ve dnech 30.5. - 3.6. navštívil vladyka Job z Telmessu, arcibiskup Ekumenického patriarchátu a ředitel stálé mise EP při Světové radě církví v Ženevě ve Švýcarsku. Ádám Bodor: Návštěva arcibiskupa, z maď. originálu Az érsek látogatása přel.Anna Va ... Návštěva arcibiskupa - Ádám Bodor | Databáze knih ... . originálu Az érsek látogatása přel.Anna Valentová, vyd.Havran 2007, 108 stran. O zlu, o tupé, nelítostné, zmechanizované diktatuře, o absenci morálky, hodnot a o ztrátě lidské důstojnosti vypovídá poslední publikovaný román Ádáma Bodora Návštěva arcibiskupa (Az érsek látogatása) vydaný v Maďarsku roku 1999 a ... 0 hodnocení Návštěva arcibiskupa 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Román se odehrává v tísnivé atmosféře fiktivního městečka na úpatí Karpat, deptaného vleklou materiální, morální i duchovní bídou ceauşeskovského Rumunska. Podává zcela osobitou výpověď o ... Název. 2011_1009 Pastorační návštěva pražského arcibiskupa Mons. Dominika Duky. Popis. 9.10.2011 Pastorační návštěva pražského arcibiskupa Mons. Návštěva Arcibiskupa pražského; Mikulášská nadílka 2017; Územní plánování ... Oficiální stránky Obce Svatý Jan pod Skalou. Počasí dnes: 15. 1. 2020. Bude skoro jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. návštěva arcibiskupa . Kontext Umístění: Galerie > 2016 > návštěva arcibiskupa. Hledaný výraz: Zodpovídá: Rozsah vyhledávání podle typu: Návštěva pana arcibiskupa byla pro nás farníky vzácnou příležitostí se s ním u nás setkat. Jak sám podotkl, byl v rakovnickém kostele podruhé ve svém životě po asi 50 letech, kdy tady byl jako chlapec. Věříme a těšíme se, že příští jeho návštěva u nás bude v dohlednější době. V úterý 9. dubna 2019 navštívil kardinál Dominik Duka Věznici Jiřice. V doprovodu ředitele věznice plk. Petra Suka, prvního zástupce plk. Jana Nováka, vězeňských kaplanů Roberta Čovana a P. Pavla Porochnavce a dalších pracovníků si prohlédl nejprve otevřené oddělení, kde je vybraným vězňům poskytována určitá míra autonomie s možností osvojit si některé ... Návštěva arcibiskupa v Kostelní Bříze. Publikováno 9. 3. ... Pozdravení arcibiskupa s místními církevními hodnostáři Příchod arcibiskupa do obce Karel Kašpar (nar. 16. května 1870 Mirošov u Rokycan - zemř. 21. dubna 1941 Praha) byl římskokatolický teolog, duchovní, 21. biskup královéhradecký (1921-1931) a 32 ... Případ podezřelého arcibiskupa-- autor: ...

INFORMACE

AUTOR
Ádám Bodor
DIMENZE
9,34 MB
NÁZEV SOUBORU
Návštěva arcibiskupa.pdf

POPIS

Ádám Bodor, přední maďarský spisovatel, se narodil na území Sedmihradska, tedy na území maďarské menšiny žijící na území Rumunska.. I když později přesídlil do Budapešti, témata svých románů ponechal kraji, odkud přišel. V tomto románu dominuje kolorit, ladění a především neopakovatelná, bravurně vystižená atmosféra této svébytné „zatvrzelé“ a nesporně dramatické země, jež leží sice v Evropě, ale z určitého úhlu pohledu jako by z této Evropy vytržena. Její specifika tvoří v „Návštěvě arcibiskupa“ nejen kulisu, ale svým způsobem charakter hlavního hrdiny, ne-li hlavního hrdinu jako takového – protože zdaleka nejde jen o základní linku příběhu, ale právě o tyto širší souvislosti, které sice existují nedaleko České republiky, ale my o nich vůbec nic netušíme. Kvalita titulu je zaštítěna i jménem překladatelky, výsostné hungaristky Anny Valentové.

Chcete si přečíst knihu?Návštěva arcibiskupa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ádám Bodor. Číst Návštěva arcibiskupa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY