Atentáty na Hitlera: Spiklenci, vrahové a diktátor, který unikl smrti

Atentáty na Hitlera: Spiklenci, vrahové a diktátor, který unikl smrti - Roger Moorhouse | I15cajalco.com

...ová, Jiří Topinka ; autorská spolupráce na druhé části Jiří Jankovec] ... Mal by niekto záujem o väčšie množstvo... - Antikvariát ... ... . -- 1. Přírůstky. 0 Všeobecnosti O'Hare, Mick, Proč má pivo bílou pěnu : 100 odpovědí na zapeklité dotazy / Mick O'Hare ; [z anglického originálu ... přeložila Jana Kordíková]. -- Vyd. 1. V Praze : Ikar, 2007. -- 223 s. ; 21 cm. -- ISBN 978-80-249-0837-3 (váz.) :. Signatura: A0-894 * vědomosti * kuriozity * otázky * řešení. Shaw, Karl To je skandál! : 101 neuvěřitelná ... Atentáty na Hitlera : s ... Mal by niekto záujem o väčšie množstvo... - Antikvariát ... ... . Shaw, Karl To je skandál! : 101 neuvěřitelná ... Atentáty na Hitlera : spiklenci, vrahové a diktátor, který unikal smrti / Roger Moorhouse ; přeložil Gerik Císař Osobní jméno: Moorhouse, Roger, 1968- (Autor) Údaje o vydání: 1. vyd. v českém jazyce Vyd.údaje: Praha : BB art, 2007 ISBN: 978-80-7381-016- (váz.) Číslo nár. bibl. cnb001710620 Poznámky: Přeloženo z angličtiny Katoličtí křižáci se změnili na úderné vojsko - Jak byl stvořen loutkový král - Fašistická delegace u papeže - Ante Pavelič a Pius XII plánují tajnou kampaň. Kapitola 4 - Strašák národa Komentáře . Transkript . svazek 6 - Biblické archeologické noviny Mezi její největší akce patří pokus o atentát na > Himmlera přímo v Německu, na berlínském nádraží. V lednu 1941 k výbuchu v Berlíně skutečně došlo a jen nepříznivou shodou okolností Himmler unikl smrti, když jeho vlak pro poruchu na trati přijel na jiné nádraží. Na zasedání zastupitelstva obce Modlany na Teplicku měl zástupce arabských kolonizátoru vyhrožovat občanům Registrace na mezinárodní konferenci: Peace in Europe and prosperity after the EU Integrace imigrantů ve Francii - odstrašující příklad Německo zaplavené imigranty: Občané už vyhrožují starostům....

INFORMACE

AUTOR
Roger Moorhouse
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Atentáty na Hitlera: Spiklenci, vrahové a diktátor, který unikl smrti.pdf

POPIS

Fascinující kniha britského historika poprvé shrnuje příběhy četných pokusů o vraždu Hitlera. Spiklenci i osamělí atentátníci – prostí řemeslníci, vysocí důstojníci, ideologičtí fanatici, odbojáři z okupovaných zemí i agenti tajných služeb – se téměř padesátkrát neúspěšně snažili zabít muže, který nakonec skončil sebevraždou v berlínském bunkru. Dnes nikdo netuší, jakým směrem by se vyvíjel běh moderních dějin, kdyby jeden z oněch pokusů skončil úspěšně… Jen pramálo vůdců v kterémkoli století se stalo terčem tolika pokusů o atentát, při nichž sehrálo svou roli tak obrovské množství závažných okolností. Téměř padesátkrát se neúspěšní atentátníci – od prostých řemeslníků až k vysokým důstojníkům, od mužů zcela apolitických až k ideologickým fanatikům, od polských odbojářů až k vlasteneckým důstojníkům Wehrmachtu a od nepřátelských agentů až k jeho nejbližším spolupracovníkům – marně pokoušeli zabít německého führera. A přesto až dodnes zůstalo jejich úsilí prakticky neznámé, skryté v zaprášených archivech a obskurních memoárech. A nyní tedy zcela poprvé nacházíme v jediném svazku příběhy lidí, kterým tento čin jen o vlas unikl. Jsou to příběhy o odvaze a vynalézavosti i o konečném ztroskotání. Dočteme se o pozoruhodných útocích na železniční tratě, o prvním známém sebevražedném atentátníkovi i o tom, proč Britové svého času pokládali atentát na Hitlera za „nesportovní“ a proč bezohledný masový vrah Stalin nakonec nebyl ochoten dát Hitlera zabít. Je to rovněž pozoruhodný a zároveň hrůzný příběh tyrana, který navzdory všemu dokázal vždy znovu přežít a unikat téměř jisté smrti. To ho utvrdilo ve víře, že je doslova neporazitelný – v přesvědčení, jež mělo hrůzné důsledky pro miliony obyvatel této planety.

Chcete si přečíst knihu?Atentáty na Hitlera: Spiklenci, vrahové a diktátor, který unikl smrti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roger Moorhouse. Číst Atentáty na Hitlera: Spiklenci, vrahové a diktátor, který unikl smrti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY