Vypravěči amerického Jihu

Vypravěči amerického Jihu - - | I15cajalco.com

...hu [CZ] a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI ... Arbeit, Marcel; Guziur, Jakub: Vypravěči amerického Jihu ... ... . Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Prohlédněte si knihy v nabídce knihkupectví Kosmas.cz, jejichž překladatelem je Michaela Náhliková. Check out My 2019 Year in Books on Goodreads! Detailed List of Publications: Arbeit, Marcel: Fred Chappell, Cormac McCarthy a proměny románu na americkém Jihu [Fred Chappell, Cormac McCarthy and Transformations of the Southern Novel]. Olomouc, Periplum 2006. 295 s. Vypravěči amerického Jihu [Narra ... Kniha: Vypravěči amerického Jihu | Knihy.ABZ.cz ... . Olomouc, Periplum 2006. 295 s. Vypravěči amerického Jihu [Narrators of the American South]. Ed. Marcel Arbeit a Jakub Guziur. norské povídky a Vypravěči amerického Jihu. Nezbytnost posílení literární kontextuality a vědomí souvislostí vedlo k širším průhledům do historie. Nedostatečnou informovanost nejen budoucích bohemist ů o současné rus-ké próze částečně korigují analýzy ruské vypravěčské linie. Vypravěči. Stanice. ČRo Radiožurnál (158) ČRo Dvojka (401) ČRo Vltava (1505) ČRo Plus (93) ČRo Radio Wave (361) ČRo Jazz (16) ČRo D-Dur (1) Rádio Junior (5) všechny stanice ... Rádio vašeho kraje (40) Brno (54) České Budějovice (104) William Faulkner (* 25. září 1897, New Albany, Mississippi, USA - 6. července 1962, Oxford, Mississippi, USA) byl americký prozaik a básník, nositel Nobelovy ceny za literaturu za rok 1949.Je považován za zakladatele americké jižanské literatury 20. století Oranžové stádo. Spisovatel: Mathevosjan H., Lidové naklad.1977 Katalogové číslo: B4359. Súbor próz, akási moderná sága arménskeho autora. V poviedkach pulzuje život a všetko sa deje podľa zákonov života a z lásky....dobrý stav, v češtine, obal, 248 strán, tvrdá väzba K vydání připravil monografii George Steiner a myšlenka Evropy (Periplum 2006, s J. Jařabem), antologii Vypravěči amerického Jihu (Paseka 2006, s M. Arbeitem). Je autorem knih Mythus Ezry Pounda (Periplum 2004), Příliš těžké lyry (o E. Poundovi a T. S. Eliotovi, Host 2008), Mýtus Boba Dylana (65. pole 2014) a Bob Dylan mezi ... Další povídka, „Pohodlí domova", byla vřazena do sbírky Vypravěči amerického Jihu vydané pražskou Pasekou v roce 2007. Je škoda, že se této spisovatelce nedostalo mezi českými katolíky větší pozornosti. Pokusme se to nyní alespoň trochu napravit. Dcera Evina ↑Marcel Arbeit, Jakub Guziur: Vypravěči amerického Jihu, Paseka, Litomyšl/Praha 2006 — cit. dle Korpus.cz S Josefem Jařabem uspořádal monografii George Steiner a myšlenka Evropy (Periplum 2006), s Marcelem Arbeitem antologii Vypravěči amerického Jihu (Paseka 2006). Knižně vydal esej Mythus Ezry Pounda (Periplum 2004) a monografii Příliš těžké lyry: Eseje o rekonstrukci smyslu v Elliotově Pustině a Poundových Cantos (Host 2008). Knihy se štítkem Amerika v online antikvariátu TrhKnih.cz. TrhKnih.cz - antikvariát mezi lidmi. Přidat titul do databáze. Můžete platit pomocí...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
5,75 MB
NÁZEV SOUBORU
Vypravěči amerického Jihu.pdf

POPIS

Objevná antologie moderní americké jižanské prózy představuje českému čtenáři dvanáct výrazných autorských osobností jednoho ze základních regionů americké literatury, který stál dosud spíše na okraji zájmu českých nakladatelů a překladatelů; potvrzuje to i fakt, že pouze čtyři ze zařazených autorů – Eudora Weltyová, Flannery O’Connorová, Richard Ford a Lewis Nordan – se u nás již dočkali překladu alespoň jedné knihy. Svazek, pokoušející se postihnout fenomén jižanského písemnictví v období od éry „jižanské renesance“ první poloviny 20. století až po jeho závěr, je doplněn úvodním esejem amerikanisty Marcela Arbeita a medailony jednotlivých autorů.Autoři zahrnutí do antologie: Fred Chappell, Lewis Nordan, Richard Ford, Flannery O’Connorová, Katherine Anne Porterová, Eudora Weltyová, Peter Taylor, Elizabeth Spencerová, George Garrett, Ernest Gaines, Barry Hannah, Harry Crews.

Chcete si přečíst knihu?Vypravěči amerického Jihu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Vypravěči amerického Jihu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY