Antologie černého humoru

Antologie černého humoru - André Breton | I15cajalco.com

...jsme shromáždili ve sbírce, na níž se kromě autorů jednotlivých dílů podíleli i další známé ... Knihy na téma: Antologie | Dobré Knihy.cz ... ... Upoutávka na nový český hororový seriál nezávislých tvůrců. 10 krátkých filmů, 10 hororových vizí, 100 minut hrůzy a černého humoru. Již brzy na vašem YouTube! Premiéra v Brně: 9.12. v klubu Eleve... Antologie černého humoru (Anthologie de l'humour noir), 1940 Prolegomena k třetímu manifestu surrealismu, anebo ne ( Prolégom?nes ? un troisi?me manifeste ou non ), 1942 Arkán 17 ( Arcane 17 ), 1944 Jarryho hru znám pouze z Antologie černého humoru od Bretona, ač mi v knihovně zabírá místo již delší čas, tudíž nemohu posoudit, nakolik je dílo předloze poplatné. Upřímně doufám, že příliš ne, jelikož dialogy jsou ve filmu nezáživné, satira nevýrazná a h ... André Breton - Wikipedie ... . Upřímně doufám, že příliš ne, jelikož dialogy jsou ve filmu nezáživné, satira nevýrazná a humoru by se jeden nedohledal. Příběhy se odehrávají v současné Kodani a Heidi Amsincková v nich svým čtenářům servíruje skvělou kombinaci duchařiny a černého humoru. Navíc se v každé povídce, jejichž hlavními postavami jsou buď bezohlední, nebo osamělí... Rok vydání: napsán 1914, vydán 1925 Literární druh: epika Literární žánr: román Téma: Jedno hlavní téma, proces Josefa K. a jeho marný boj s nejasnými soudními praktikami. Kritika odličtění byrokratických institucí moderní společnosti Motiv: bezmocnost Časoprostor: 20. století, blíže neurčeno nekonkrétní místo, určité znaky Prahy Kladivo na čaroděje O krok před peklem - Antologie . Epocha . ... Svět Kladiva na čaroděje skrývá nepřeberné množství příběhů plných akce, napětí, černého humoru, magie, démonů, zombií a jiného sajrajtu. Ty nejlepší jsme shromáždili ve sbírce, na níž se kromě autorů jednotlivých dílů podíleli i další ......

INFORMACE

AUTOR
André Breton
DIMENZE
4,97 MB
NÁZEV SOUBORU
Antologie černého humoru.pdf

POPIS

Již v roce 1935 při přednášce v Praze o "surrealistické situaci objektu" konstatoval André Breton nedostatky pojmu objektivní humor, který se jen zcela příležitostně lehce dotýká hranic zázračna, ale většinou se o ně rozbíjí... Jako básnický obraz tryská černý humor ze vzdálenosti oddělující subjekt a objekt, přitom je svým způsobem uvnitř obou a vytváří mezi nimi dynamický, protikladný a nezbytný vztah... Černý humor tedy znamená pro ducha stejnou osvobozující sílu, jako ty nepůsobivější básnické obrazy... Zdá se totiž, že subjektivním světem prochází proud o zvlášť vysokém napětí, tryskající ze společné přítomnosti protikladných pólů bolesti a slasti, jasnozřivosti a zdánlivé nahodilosti, vážnosti a hry... Pohlédneme-li pak na propasti nicoty, z níž stoupá černý humor, tento plamen slasti v prázdnotě ne-existence, pochopíme, proč André Breton mohl hovořit v předmluvě k Antologii černého humoru o "výsostné magii", jež člověku obrovsky fascinuje, totiž o magii schopné přetvořit ne-slast ve slast.

Chcete si přečíst knihu?Antologie černého humoru ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor André Breton. Číst Antologie černého humoru Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY