Proč už Pythie nevěští ve verších

Proč už Pythie nevěští ve verších - Plútarchos | I15cajalco.com

...nův kněz v Delfách, zde reflektuje skutečnost, že zatímco za starých časů byly ... O delfském E (Lucius Mestrius Plutarchos) | Detail knihy ... ... ... Plútarchos: Proč už Pythie nevěští ve verších, přel.Radek Chlup, Praha, Oikúmené 2006 (edice Oikúmené Malá řada, sv. 2), 78 str. ISBN 80-7298-187-. Jako druhý svazek „Malé řady" edice Oikúmené, tedy nové ediční série stejnojmenného nakladatelství, vychází po Schillerově Tragickém umění Plútarchův dialog Proč už Pythie nevěští ve verších, v edicích ... Pojednání Proč už Pythie nevěští ve verších je součástí řady dialogů, ... Plútarchos | Databáze knih ... ... Pojednání Proč už Pythie nevěští ve verších je součástí řady dialogů, jejichž děj je zasazen do delfské věštírny a dotýká se otázek spojených s jejím fungováním. Plútarchos, který na sklonku života působil jako Apollónův kněz v Delfách, zde reflektuje skutečnost, že zatímco za starých časů byly ... Pojednání Proč už Pythie nevěští ve verších je součástí řady dialogů, jejichž děj je zasazen do delfské věštírny a dotýká se otázek s spojených s jejím fungováním. Plútarchos, který na sklonku života působil jako Apollónův kněz v Delfách, zde reflektuje skutečnost, že zatímco za starých časů byly ... Pojednání Proč už Pythie nevěští ve verších je součástí řady dialogů, jejichž děj je zasazen do delfské věštírny a dotýká se otázek spojených s jejím fungováním. Plútarchos, který na sklonku života působil jako Apollónův kněz v Del fách, zde reflektuje skutečnost, že zatímco za starých časů byly ... Kniha Proč už Pythie nevěští ve verších ib...

INFORMACE

AUTOR
Plútarchos
DIMENZE
10,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Proč už Pythie nevěští ve verších.pdf

POPIS

Řecký filosof, historik a esejista, jenž ve svých dílech často řešil náboženské otázky. Pojednání Proč už Pythie nevěští ve verších je součástí řady dialogů, jejichž děj je zasazen do delfské věštírny a dotýká se otázek spojených s jejím fungováním. Plútarchos, který na sklonku života působil jako Apollónův kněz v Delfách, zde reflektuje skutečnost, že zatímco za starých časů byly nejslavnější věštby vydávány v hexametrech, v jeho době jsou takřka výhradně prozaické. V rámci různorodé debaty se snaží vymezit vztah mezi lidským a božským faktorem při inspirovaném věštění a hájí názor, že zmizení veršovaných věšteb je důsledkem proměny ducha doby, nikoli známkou ochabnutí věštebné síly Delf.

Chcete si přečíst knihu?Proč už Pythie nevěští ve verších ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Plútarchos. Číst Proč už Pythie nevěští ve verších Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY