Sudetské osudy

Sudetské osudy - Antikomplex a kol. | I15cajalco.com

...ch, autorů např. seriálů Ranč U Zelené sedmy či Hop nebo trop, a proto vyprávění nechybí smysl pro rodinu, venkov i laskavý humor ... Sudetské osudy / Nejlevnější knihy ... .Osudy hrdinů jsou však tentokrát dramatičtější, obraz současného venkova méně idylický. Grafický návrh a sazba knihy Sudetské osudy pro společnost Antikomplex. zpět na portfolio. signatura.cz, s. r. o. malé grafické studio s hlavou v oblacích a nohama na zemi tel.: +420 776 610 321 • e-mail na studio: [email protected] • e-mail na správce stránek: [email protected] ... 5. 1929 Praha - † 24. ... Sudetské osudy ... .: +420 776 610 321 • e-mail na studio: [email protected] • e-mail na správce stránek: [email protected] ... 5. 1929 Praha - † 24. 2. 1995 Perth, Austrálie) Byly jsme tam taky zabývající se osudy perzekuovaných žen a opět nebude chybět výstava MĚSTA, OBCE, OSADY A LIDÉ SEVERNÍHO POLABÍ. 5. 11. so 19:00 (130 - 90,-) BYLY JSME TAM TAKY - PREMIÉRA - Dagmar Šimková (* 23. 5. 1929 Praha - † 24. 2. Matěj Spurný (ed.), Sudetské osudy (Miroslav Grisa) ..... 689 Alena a Tomáš Jílkovi a kolektiv, Železná opona (Lukáš Valeš) ..... 691 Gerhard Ammerer, Falk Bretschneider und Alfred Stefan Weiß (Hrsg.), Nová kniha rozhovorů s pamětníky navazuje na starší knihu Sudetské osudy od o.s. Antikomplex. Zde se však poprvé v jedné knize setkávají příběhy Němců vyhnaných po válce z Československa i lidí, kteří opuštěné Sudety po válce osidlovali. Pojďme se nyní podívat na jejich osudy za války a po ní včetně důvodu ukrývání svých cenností do lesních skrýší. Na konci 30. let tito Němci zahájili rozsáhlé protesty a masový odpor, kterého využilo nacistické Německo k propagaci vlastní politiky rozšiřování svého území a svolání konference do Mnichova ......

INFORMACE

AUTOR
Antikomplex a kol.
DIMENZE
8,65 MB
NÁZEV SOUBORU
Sudetské osudy.pdf

POPIS

O hledání identity, pocitu domova a kořenech, které byly vyvráceny a které lidé musí pracně nalézat, bylo již sepsáno mnoho teoretických studií. Tato kniha nechává právě o takovém hledání promlouvat lidi, jejichž životní příběhy vydávají výmluvné svědectví o tom, že pocit domova nelze vyprodukovat jako výrobky z betonu a železa. Sedmnáct příběhů jistě nemůže reprezentovat širokou paletu osudů, které se po roce 1945 tak či onak dotkly Sudet. Může nám ale napovědět mnohé o rozmanitosti a rozporuplnosti společnosti, která po odsunu většiny původních obyvatel osídlila tento krásný kraj.

Chcete si přečíst knihu?Sudetské osudy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Antikomplex a kol.. Číst Sudetské osudy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY