Politika kolektivního násilí

Politika kolektivního násilí - Charles Tilly | I15cajalco.com

...imů 2019 Politika kolektivního násilí Přihlášení ... Limity lidskosti mrnka jaromir | HLEDEJCENY.cz ... ... Mohou mít tak nesourodé jevy vůbec něco společného? I když všechny případy kolektivního násilí se neřídí nějakým univerzálním zákonem, ve všech v různých kombinacích a situacích působí podobné příčiny. Kolektivní násilí je v jistých ohledech komplikované ... Limity lidskosti Politika a sociální praxe kolektivního násilí v českých zemích 1944-1946 Jaromír Mrňka. 344 stran. Kniha zachycuje české země na pomezí druh ... Politika kolektivního násilí - Charles Tilly - Megaknihy.cz ... . 344 stran. Kniha zachycuje české země na pomezí druhé světové války jako prostor nekontrolovatelného kolektivního násilí. Výsledky a hodnocení kolektivního násilí. V průběhu 17. a 18. března si kolektivní násilí na Kosovu vyžádalo 19 mrtvých (8 Srbů, 11 Albánců) a cca 900 zraněných. Bylo zničeno zhruba 700 domů, 30 kostelů a 2 kláštery. ... Politika kolektivního násilí. Praha: Slon. Tondini, M. 2003. ABSTRACT. The environment of football fans is unknown phenomenon for the rest of the public. This article offers basic view on formation and functioning of the most numerous and the most active ultras group in Slovakia, Trnava fans. Limity lidskosti: Politika a sociální praxe kolektivního násilí v českých zemích 1944-1946 (978-80-88292-31-9) Kniha - autor Jaromír Mrňka, 344 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Kniha zachycuje české země na pomezí druhé světové války jako prostor nekontrolovatelného kolektivního násilí. Limity lidskosti Politika a sociální praxe kolektivního násilí v českých zemích 1944-1946 Mrňka Jaromír. Kniha zachycuje české země na pomezí druhé světové války jako prostor nekontrolovatelného kolektivního násilí. Celkový pohled propojuje s podrobnými svědectvími a vzpomínkami. Článek poukazuje na význam a podstatu práva a násilí a jejich vzájemné vztahy. Vymezuje rysy individuálního a kolektivního násilí, včetně jeho povahy a intenzity v nedemokratických a demokratických režimech. Ukazuje nezbytnou míru kolektivního násilí v demokratických režimech v závislosti na efektivnosti vládnutí výkonné moci. Konečně je pojednáno o nezbytnosti ... TILLY, Charles, Politika kolektivniho nasili, s. 107. (35) TILLY, Charles, Politika kolektivniho nasili, s. 25-26. (36) MESQUITA, Bruce Bueno de, Predictioneer's game: using the logic of brazen self-interest to see and shape the future. Jak bylo možné vidět v jeho studiích o evropské rozporuplná politice 19. století a o přítomném násilí ve Spojených státech, jeho zájem o města a komunity byl úzce spojen s jeho vášní pro studii sociálních hnutí a kolektivního násilí. Rozporuplná politika. Rozporuplná politika užívá ke změně vládní politiky ... Nasili. Nalezeno: 4020 produktů. Politika kolektivního násilí . Podrobnější popis bohužel není k dispozici. Pokud chcete o této knize vědět více, zkuste prosím některý z obchodů, který má knihu v nabídce. Více informací od 126 Kč . Koupit nejlevněji ......

INFORMACE

AUTOR
Charles Tilly
DIMENZE
3,76 MB
NÁZEV SOUBORU
Politika kolektivního násilí.pdf

POPIS

Mají takové jevy a události, jako je fotbalové chuligánství, útoky námezdních rolníků na majetek vlastníků půdy, incidenty vyvolané vztekem na silnicích a události z 11. září 2001, nějaké společné znaky? Tato kniha se pokouší – v širokém historickém záběru a s využitím nejrůznějších pramenů a literatury z mnoha disciplín – nalézt společnou příčinu těchto jevů a událostí v kolektivním násilí. Případy kolektivního násilí se neřídí nějakým univerzálním zákonem, ve všech ale v různých kombinacích a situacích působí podobné příčiny. Kolektivní násilí je v jistých ohledech sice komplikované, proměnlivé a nepředvídatelné, přesto je ale výsledkem podobných příčin, které se v různé době a na různých místech různě kombinují. Pochopíme-li tyto příčiny, jejich kombinace a situaci, v níž působí, pomůže nám to kolektivní násilí a jeho četné podoby vysvětlit. Jak a proč lidé, kteří jsou ve vzájemné interakci, aniž si navzájem otevřeně škodí, náhle přecházejí ke kolektivnímu násilí a pak (někdy stejně náhle) zpět k relativně mírumilovným vztahům? Jak a proč začínají lidé, kteří léta žili se svými kategoriálními rozdíly (a často spolupracovali a uzavírali mezi sebou sňatky), na sebe a na svůj majetek ničivě útočit? Proč různé typy politických režimů (např. demokratický a autoritářský režim) vykazují tak rozdílné úrovně a formy kolektivního násilí? Kniha Politika kolektivního násilí je první prací Charlese Tillyho vydanou v českém překladu.

Chcete si přečíst knihu?Politika kolektivního násilí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Charles Tilly. Číst Politika kolektivního násilí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY