Stručné dějiny kacířství

Stručné dějiny kacířství - G.R. Evans | I15cajalco.com

.... 221 Kč Stručné dějiny II.vatikánského koncilu - Alberigo Giuseppe ... Stručné dějiny papežství - M.M.Šejnman | Aukro ... . Rok vydání: 2008 Počet stran: 176 Formát: Brožovaná Giuseppe Alberigo, emeritní profesor církevních dějin na Fakultě politických věd Boloňské univerzity, jako přímý účastník koncilních událostí ve své knize vzpomínek umožňuje osobitým způsobem nahlédnout do víru ... Knihy z kategórie Dejiny náboženstva na Martinus.sk. Milujeme knihy. Rovnako ako vy. Stručné dějiny kacířství. Praha ... Stručné dějiny papežství - M.M.Šejnman | Aukro ... .sk. Milujeme knihy. Rovnako ako vy. Stručné dějiny kacířství. Praha, Volvox Globator 2006 Autor pojednává o problematice kacířství, schizmatu a názorových rozkolů v posledních dvou tisíciletích křesťanského období. Nabízí výčet nejrůznějších směrů od gnosticismu, který ovlivňoval rané křesťanství, až po problematiku současných sekt. Dějiny křesťanství Autor: McGrath, Alistair ISBN: 978-80-7511-081-7 „ Kacířství nemůže být zničeno, nebudou-li zničeni kacíři; kacíři nemohou být zničeni, nebudou-li zničeni spolu s nimi ti, kdo je ukrývají, sympatizují s nimi a hájí je." Církevní historik Shannon říká, že církev považovala za kacířství uvědomělé odmítání článků katolické víry a otevřené a ... Prostředky Ústavu religionistiky na podporu výzkumu (2013- ) Různé. Behringer, Wolfgang (ed.), Hexen und Hexenprozesse in Deutschland, München: Deutscher Taschenbuch Verlag 7 2010. Behringer, Wolfgang - Jerouschek, Günter - Tschacher, Werner (eds. et trans.), Heinrich Kramer (Institoris), Der Hexenhammer (Malleus Maleficarum), München: Deutscher Taschenbuch Verlag 2000. 120 Kč: Galvin, James J. - Nový muž pro nový svět: Vůně divokých dřínů. Rok: 1994 Vydavatel: Sdružení sv. Jana Neumanna; Edice: Knihovna Setkání Grafická úprava: Anna Doubravová Velikost: 13 x 20 cm Počet stran: 271 Vazba: brožovaná kacířství. Existuje několik dalších variant, ale veškeré se shodují v tom, že se kacířství v oblasti Languedoc na poþátku 13. století pevně uchytilo.9 Ve většině míst a případů v potlaþení hereze měla následně katolická církev podporu nejen vrchní spoleþnosti, ale také prosté veřejnosti....

INFORMACE

AUTOR
G.R. Evans
DIMENZE
3,67 MB
NÁZEV SOUBORU
Stručné dějiny kacířství.pdf

POPIS

Tato stručná, přesto přehledná a srozumitelná publikace pojednává o problematice kacířství, schizmatu a názorových rozkolů v posledních dvou tisíciletích křesťanského období. Nabízí výčet nejrůznějších heretických směrů od gnosticismu, který ovlivňoval rané křesťanství, až po problematiku současných sekt. Pojem hereze vyvolává nejrůznější představy, od mučedníků smířených se smrtí za své náboženské přesvědčení až po sektářství s jeho prapodivnými a tajemnými rituály. Publikace popisuje bouřlivé dějiny kacířství a ukazuje jak a kdy začala církev, ohrožovaná alternativními ideály, stále důrazněji prosazovat pravověrnost a zkoumá sociální i politické podmínky, v nichž hereze vznikaly, i to, jak církev s jejich stoupenci nakládala a jaké jim vyměřovala tresty, končící mnohdy těžkým žalářem či upálením na kacířské hranici. - G. R. Evans přednáší historii na univerzitě v Cambridge a je autorem řady historických, teologických a filozofických publikací.

Chcete si přečíst knihu?Stručné dějiny kacířství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor G.R. Evans. Číst Stručné dějiny kacířství Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY