Historie kosmických lodí

Historie kosmických lodí - Tim Furniss | I15cajalco.com

...voj započal v roce 1977 bývalý kosmonaut Franklin Chang-Diaz, podstatných ... Historie kosmických lodí - Kašperské Hory, Klatovy - Sbazar.cz ... ... Ruský Sojuz: Pohnutá historie nesmrtelné kosmické loď (1) ... k obsluze kosmických stanic či k vojenskému využití zkrátka bylo zapotřebí vytvořit něco jiného. ... Pro oblet Měsíce se počítalo se startem upravené lodi Vostok schopné manévrovat. Kupte knihu Historie kosmických lodí od Tim Furniss na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 2 ... Kniha Historie kosmických lodí - Tim Furniss | Dobré Knihy.cz ... .cz. Čtenářské recenze Poštovné nad 999 Kč zdarma Slevy na bestsellery 25 % Kosmonautika je oblast vědy a techniky, která se zabývá cestováním mimo zemskou atmosféru.Zahrnuje lety, technické řešení a teorii letu kosmických lodí, kosmických stanic, vesmírných sond nebo kosmických raketoplánů, které vzlétají nebo pouze přistávají jako letadlo.Za jejího zakladatele je považován Konstantin Eduardovič Ciolkovskij. Bez kosmických lodí se dnes žádná pořádná sci-fi neobejde. Hrdinové si na ně už zvykli tak, že jim stačí vběhnout do kokpitu, přecvakat pár vypínačů, popadnout knipl a odstartovat na oběžnou dráhu nebo rovnou na jinou planetu. Člověk by měl dojem, že nepilotují kosmickou loď, ale stařičkou Cessnu. Obsah: Historie kosmických lodí Ilustrováno více než 60 barevnými kresbami a pohledy v řezu a více než 140 barevnými a černobílými fotografiemi. Publikace zaznamenává historii kosmických lodí od nejstarších raket po raketoplány a vesmírné stanice současnosti. Zasvěcený text autora, který je odborníkem na kosmické ... Tabuľku z článku som preniesol do existujúceho článku. Čo sa týka pojmu "raketový ťahač", priznám sa ešte som sa s ním nestretol. Americký "upper stage" Češi prekladajú ako "vrchní stupeň" (napr. v knihe Historie kosmických lodí). V Encyklopédii astronómie je napr. Agena definovaná ako vrchný stupeň. Podľa akého ... NASA plánuje podepsat smlouvu s firmou Roscosmos o koupi dalších dvou míst na ruské kosmické lodi Sojuz pro dopravu amerických astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) na podzim tohoto roku a na jaře roku 2020. Oznámila to agentura RIA Novosti (viz ZDE). Američané jsou stále závislí na Rusk V lodi Mercury Friendship-7 obletěl třikrát Zemi. 16. června 1963 - V lodi Vostok-6 se do vesmíru vydala první žena, sovětská dělnice Valentina Těreškovová. 12. října 1964 - Sovětský svaz vypustil první třímístnou kosmickou loď Voschod (Vladimir Komarov, Boris Jegorov a Konstantin Feoktistov)....

INFORMACE

AUTOR
Tim Furniss
DIMENZE
8,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Historie kosmických lodí.pdf

POPIS

Kniha zaznamenává historii kosmických lodí od nejstarších raket po raketoplány a vesmírné stanice současnosti. Nic nevyvolává takovou představivost jako pohled na raketoplán při startu, nebo fotografie astronautů a lunárních modulů, které prozkoumávají měsíční povrch. Dějiny kosmických lodí čtenáři umožní poznat tyto úžasné stroje a odhalit techniku, která se za nimi skrývá. Ilustrováno více než 60 barevnými kresbami a pohledy v řezu a více než 140 barevnými a černobílými fotografiemi.

Chcete si přečíst knihu?Historie kosmických lodí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tim Furniss. Číst Historie kosmických lodí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY