Kryptonomikon

Kryptonomikon - Neal Stephenson | I15cajalco.com

... World War II and the World Wide Web, hinting all the while at a dark day-after-tomorrow ... [PDF] Cryptonomicon Book by Neal Stephenson Free Download ... ... . It is a work of great art, thought and creative daring ... Kryptonomikon je zatím Stephensonův nejlepší a nejpůsobivější román, kniha důmyslná, předvídavá, hypnotická a plná akce, kdy děj přeskakuje mezi 2. světovou válkou a World Wide Webem, plná narážek, ... Cryptonomicon is a novel written by Neal Stephenson. Though not explicitly a part of The Baroque Cycle, it shares a number of themes, locat ... [PDF] Cryptonomicon Book by Neal Stephenson Free Download ... ... . Though not explicitly a part of The Baroque Cycle, it shares a number of themes, locations, and characters with those books. Contents[show] Significance of the title The book is named after the book in the novel, "a cryptographer's bible" that contains much about cryptography and cryptanalysis. The name is a play on "Necronomicon", the title ... The personal website of author Neal Stephenson, unless it's been hacked. SuperSummary, a modern alternative to SparkNotes and CliffsNotes, offers high-quality study guides that feature detailed chapter summaries and analysis of major themes, characters, quotes, and essay topics. This one-page guide includes a plot summary and brief analysis of Cryptonomicon by Neal Stephenson. Cryptonomicon is a 1999 science fiction novel by Neal Stephenson. In the Cryptonomicon that falls under the heading of cribs. A crib is an educated guess as to what words or phrases might be present in the message. For example if you were decrypting German messages from World War II, you might guess that the plaintext included the phrase "heil hitler" or "sieg heil." Cryptonomicon zooms all over the world, careening conspiratorially back and forth between two time periods--World War II and the present. Our 1940s heroes are the brilliant mathematician Lawrence Waterhouse, cryptanalyst extraordinaire, and gung ho, morphine-addicted marine Bobby Shaftoe. 342 quotes from Cryptonomicon: 'Arguing with anonymous strangers on the Internet is a sucker's game because they almost always turn out to be—or to be in... Epic and imaginative, Cryptonomicon weaves historical figures like Alan Turing and Ronald Reagan into the stories of the fictional (and supersmart) Waterhouse and Shaftoe famil...

INFORMACE

AUTOR
Neal Stephenson
DIMENZE
4,16 MB
NÁZEV SOUBORU
Kryptonomikon.pdf

POPIS

Dnes již kultovní autor kyberpunku se v této knize nabourává do tajných dějin států a soukromých obsesí lidí a s oslnivou virtuozitou rozkrývá síly, které vytvářely 20. století. V roce 1942 je Lawrence Pritchard Waterhouse – matematický génius a důstojník amerického námořnictva – přidělen ke zvláštní jednotce 2072. Je to skupina tak tajná, že o její existenci ví jenom hrstka lidít. Jejím úkolemje utajit před nacisty, že Spojenci rozluštili jejich slavný kód Enigma. Je to hra, jakási šifrovaná partie šachu mezi Waterhousem a jeho německým protějškem, převedená do akce nadšeným Shaftoem a jeho muži. Rychlý posun do přítomnosti, kde se hacker Randy, Waterhousův vnuk, snaží v jihovýchodní Asii vytvořit „informační azyl“ – místo, kde lze ukládat a vyměňovat si zašifrované informace bez obav z represí a prohlídek. Když se na něj vrhnou vlády a nadnárodní společnosti, Randy se spojí s Amy, umíněnou Shaftoovou vnučkou, a společně chtějí potají vyzvednout potopenou německou ponorku, v níž je klíč, který by mohl sen o informačním azylu udržet nad vodou. Při uskutečňování svých plánů odhalí ohromné spiknutí, jehož kořeny sahají do jednotky 2072 až k nerozluštitelnému německému kódu Arethusa, který představuje cestu k nepředstavitelnému bohatství a budoucnosti plné osobní a digitální svobody… nebo ke znovuzrozené totalitě. Kryptonomikon je zatím Stephensonův nejlepší a nejpůsobivější román, kniha důmyslná, předvídavá, hypnotická a plná akce, kdy děj přeskakuje mezi 2. světovou válkou a World Wide Webem, plná narážek, že zítřek nejspíš nebude světlý.

Chcete si přečíst knihu?Kryptonomikon ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Neal Stephenson. Číst Kryptonomikon Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY