Prozodie, cesta i mříž porozumění: Experimentální srovnání příznakové prozodie

Prozodie, cesta i mříž porozumění: Experimentální srovnání příznakové prozodie - Jana Vlčková | I15cajalco.com

...inum, Praha 2006) se pak úvaha o tomto rozdílu stává nutností, neboť se jedná o studii, která nese stopy obého, avšak neplní cíle ani jednoho ... Prozodie, cesta i mříž porozumění - Jana Vlčková - Ucebnice.cz ... . Kupte knihu Prozodie, cesta i mříž porozumění - Vlčková-Mejvaldová Jana s 20% slevou v e-shopu za 160 Kč v knihkupectví Booktook.cz • ČEŇKOVÁ, Ivana (2006). Vlčková-Mejvaldová, Jana: Prozodie, cesta i mříž porozumění. Experimentální srovnávání příznakové prozodie různých jazyků. UK v Praze, nakl. ... (2006/2007). Vlčková-Mejvaldová, Jana: Prozodie, cesta i mříž porozumění. Experimentální srovnávání příznakové pr ... Prozodie, cesta i mříž porozumění - Jana Vlčková - Ucebnice.cz ... . UK v Praze, nakl. ... (2006/2007). Vlčková-Mejvaldová, Jana: Prozodie, cesta i mříž porozumění. Experimentální srovnávání příznakové prozodie různých ... Prof. PhDr. Ivana ČEŇKOVÁ, CSc. Seznam vědeckých, odborných...

INFORMACE

AUTOR
Jana Vlčková
DIMENZE
11,70 MB
NÁZEV SOUBORU
Prozodie, cesta i mříž porozumění: Experimentální srovnání příznakové prozodie.pdf

POPIS

Publikace se věnuje zvukové stránce jazyka mluvčích, kteří mají stejný nebo odlišný mateřský jazyk. Autorka zkoumá, v čem se shodují a liší prozódie češtiny, srbštiny, francouzštiny a maďarštiny. Nejprve se věnuje obecným prozodickým pojmům, připomíná psychologické pojetí emocí a postojů a popisuje neutrální vyjadřování přízvuku, intonace či tempa v jednotlivých jazycích. V druhé, praktické části práce, doplněné rozsáhlým přílohovým materiálem, publikuje autorka výsledky náročného experimentálního srovnání příznakové prozódie ve sledovaných jazycích. Zabývá se pozorováním projevů emocí a postojů, jako jsou radost, vztek, strach či nuda a zjišťováním záměn v jejich identifikaci, ke kterým může dojít při komunikaci, v níž mluvčí nerozumí danému jazyku.

Chcete si přečíst knihu?Prozodie, cesta i mříž porozumění: Experimentální srovnání příznakové prozodie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jana Vlčková. Číst Prozodie, cesta i mříž porozumění: Experimentální srovnání příznakové prozodie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY