Problémy sémantiky

Problémy sémantiky - Ladislav Tondl | I15cajalco.com

...e pojem širší pojem (Broader term, BT ... PDF Co Je Sémantika ... ... Get this from a library! Sémantická výstavba věty : obecnělingvistické problémy metodologie syntaktické sémantiky s nástinem aplikace na ruštinu. [Rudolf Zimek] -- Summary in English. Sémantika je naukou o významech. Slovo je odvozeno z řeckého σημαντικός sémantikos, od sémainó, označuji a séma, znak, znamení.Sám pojem sémantika je však v moderním kontextu poměrně nový. Obecně se má za to, že termín séma ... PDF Co Je Sémantika ... . Obecně se má za to, že termín sémantika poprvé použil francouzský lingvista Michel Bréal v díle Essai de sémantique z roku 1904. Citujeme-li zde Šmilauera, nechceme tím ovšem nikterak naznačit, že je takové pojetí omezeno na ty, pro něž nejsou teoretické problémy sémantiky tím hlavním; je vlastní i mnohým z těch, kteří se podstatou sémantiky zabývají především. Abstract. The subject of vagueness is discussed in analytical philosophy but from a linguistic point of view it is rather overlooked. We approached the issue of the concept definition and tried to find the cross point of two fields which is found in approach to vagueness using or violating of cooperative principle. Sus, Oleg, 1924-1982 Sus, Oleg Oleg Sus český estetik, literární teoretik a vysokoškolský pedagog VIAF ID: 96264 (Personal) Permalink: http://viaf.org/viaf/96264 Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Tudíž některé problémy sémantiky pojednávají známé pojmy a nejsou žádným způsobem nové.11 a dále: 9 Mj. zcela obecn ě bych zde chtl poznamenat, že ať už je platná Peregrinova či t řeba mnou pedkládaná filosofie logiky / sémantiky, neznamená to, že kterákoli má ovlivnit předmět či povahu logiky či sémantiky, jak Problémy sémantiky. Karolinum, UK Praha 2006, Edice Prameny k dějinám českého myšlení, 413 s. Půl století poté. (Pohledy na problémy sémantiky a sémiotiky v posledních desítiletích). Karolinum, UK Praha 2006, Edice Prameny k dějinám českého myšlení, 116 s. Člověk ve světě techniky. Nakladatelství Bor, Liberec, 2009 ... Od dob Quinovy kritiky diskuse o těchto otázkách značně pokročila a přinesla mnohé pozitivní výsledky. Není ovšem dodnes možné tvrdit, že problémy intenzionální sémantiky jsou uspokojivě vyřešeny. Spíše diskuse přešla do stadia tvoření širších [50]koncepcí a dobře formálně zdůvodněných návrhů řešení. Uvádza sa príklad vlastného metodologického prístupu k výskumu informačnej ekológie (rozmery sémantiky, informačného správania a vizuálnej formy informácií). Na základe skúseností s výučbou seminára Metodológia výskumu pre doktorandov sa identifikujú najčastejšie metodologické problémy vo výskume, najmä prepojenie ... ka z hľadiska syntaxe, sémantiky a prípadne pragmatiky, ...

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Tondl
DIMENZE
9,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Problémy sémantiky.pdf

POPIS

První souborné české vydání přednášek Ladislava Tondla ze šedesátých let 20. století o problémech logické sémantiky, které sloužily jako úvod do oboru i jako seznámení s výsledky výzkumů dalších odborníků. Publikace je doplněna o výsledky Tondlových výzkumů o aplikacích sémantické teorie informace, sémantice preferenčních postojů, grafické komunikaci a otázkách, pojmech znak a pragmatická informace. Obsahuje také studie o grafické komunikaci či sémantických dimenzích technologických artefaktů. Vychází v edici Prameny k dějinám českého myšlení.

Chcete si přečíst knihu?Problémy sémantiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Tondl. Číst Problémy sémantiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY