Kacířství: Eseje proti pokroku a jiným iluzím

Kacířství: Eseje proti pokroku a jiným iluzím - John Gray | I15cajalco.com

...ilosof a spisovatel, byl profesorem evropsk… Napsal několik významných knih o politice a filosofii, jako jsou Marné iluze: falešné představy globálního kapitalismu , kde dokazuje, že globalizace volného trhu je nestabilní, že osvícenství je v současnosti v procesu dezintegrace, Dvě tváře liberalismu o rozporuplných tezích liberálního myšlení, dále soubor ... Zanechme iluzí: Zlo je z lidské civilizace nevykořenitelné ... ... ... Prodejna: Pražská 14 460 01 Liberec 1 Czech Republic. Tel/Fax: +420 485 105 755 [email protected] Otevírací doba Po-Pá: 9.00 - 18.00 Sobota: 9.00 - 14.00 Eseje proti pokroku a jiným iluzím. Nakladatelství Dokořán a Argo, Praha, 2006, překlad Milena Turnerová Kacířství: Eseje proti pokroku a jiným iluzím John N. Gray. Klub nenapravitelných optimistů ... Kacířství : eseje proti pokroku a jiným iluzím. Kaida i k ... Kacířství — Nakladatelství Argo ... . Tel/Fax: +420 485 105 755 [email protected] Otevírací doba Po-Pá: 9.00 - 18.00 Sobota: 9.00 - 14.00 Eseje proti pokroku a jiným iluzím. Nakladatelství Dokořán a Argo, Praha, 2006, překlad Milena Turnerová Kacířství: Eseje proti pokroku a jiným iluzím John N. Gray. Klub nenapravitelných optimistů ... Kacířství : eseje proti pokroku a jiným iluzím. Kaida i korzenie nowocześności, Al-Kleine filosofie van de volmaakte mens : een persoonlijke bloemlezing. Liberalisms : essays in political philosophy. Liberalizm. Limited governement. Miru jiyūron saidoku. Misa negra. La religión apocalíptica y la muerte de la utopía Mezi jeho nejslavnější knihu patří "Slamění psi" kde nemilosrdně kritizuje a odhaluje politické myšlení od starého Řecka až po současnost. Mezi jeho další tituly patří "Komise pro nesmrtelnost" nebo "Kacířství: Eseje proti pokroku a jiným iluzím". Letošní úroda čítá 25 titulů. Určit vítěze není snadné protože Jan Pelc a Jiří Kulhánek nemají konkurenci :). Nicméně z těch "težších" knih mě nejvíce zaujala dvojice Válka a antiválka a Kacířství: eseje proti pokroku a jiným iluzím. Grayova kniha Kacířství nese podtitul Eseje proti pokroku a jiným iluzím. Tento podtitul velmi dobře vystihuje smysl, cíl a způsob Grayova myšlení a psaní. Ve svých esejích se občas velice bojovně vyrovnává s iluzí moderní doby, že věda, technologie a další atributy, které zahrnujeme obecně pod pojem pokrok, jsou s to ... Kacířství: Eseje proti pokroku a jiným iluzím: Heresies: Against Progress and Others: John N. Gray: 85% Kdo řídí Internet? Who Controls the Internet: Jack Goldsmith Tim Wu: 80% Kniha kódů a šifer: The Code Book: Simon Singh: 97% Komise pro nesmrtelnost: Immortalization commission: John N. Gray: 100% Kvantový moment: Robert P. Crease Grayova novinka Heresies against Progress and Other Illusions (Kacířství proti pokroku a dalším iluzím), která před několika měsíci vyšla v britském nakladatelství Granta, je souborem esejů napsaných od roku 2002, Autor se v nich zabývá širokým okruhem problémů, od iluze pokroku v lidské společnosti až po válku v Iráku....

INFORMACE

AUTOR
John Gray
DIMENZE
9,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Kacířství: Eseje proti pokroku a jiným iluzím.pdf

POPIS

Anglický filozof a politolog John Gray pokračuje ve vytříbeném, přitom však velmi břitkém, až nelítostném odhalování klamné iluze lidstva, která se nazývá víra v pokrok. Eseje původně vznikaly pro londýnský týdeník New Statesman, lze je tedy považovat i za svého druhu komentáře ke světovému dění na prahu 21. století. Gray, u nás známý zejména knihami Slamění psi či Dvě tváře liberalismu, vidí lidskou historii nikoli jako vzestupnou spirálu vedoucí do vysněného lepšího světa, ale jako nekonečný cyklus, v němž na sebe vzájemně působí proměnlivé znalosti a neměnné lidské potřeby. Jediné, čeho můžeme dosáhnout, je snažit se zkrotit drsnější instinkty člověka-divocha a drobnou prací omezovat síly, které hrozí, že nás zničí.

Chcete si přečíst knihu?Kacířství: Eseje proti pokroku a jiným iluzím ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Gray. Číst Kacířství: Eseje proti pokroku a jiným iluzím Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY