Variety kulturních dějin

Variety kulturních dějin - Peter Burke | I15cajalco.com

...al history from the ... Variety kulturních dějin ... Peter Burke | Centrum pro studium demokracie a kultury ... . BURKE, Peter. Variety kulturních dějin. Translated by Jiří Ogrocký. 1. vyd. Brno: CDK (Centrum pro studium demokracie a kultury), 2006. 251 s. ISBN 8073250810. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Základní údaje; Originální název: Variety kulturních dějin ... Send e-mail Print links="view.exportLinks" jp-show-if-empty="true" jp-single-button-overwrite-link-text="'Export'" jp-dropdown-button-text="'Export'" Permanent link Variety kulturních dějin(Burke Peter) - Knihu britského historika Petera Burka Variety kulturních dějin vytvářejí dvě základní analytické linie. V první v nich autor zkoumá historii a identitu ... Variety kulturních dějin - Masaryk University ... . V první v nich autor zkoumá historii a identitu oboru, přičemž se nevyhýbá ožehavým otázkám, které historiografii přinesla moderní a zejména postmoderní doba. Uvažuje nad možnostmi nových historických metod, nad ... Knihu britského historika Petera Burka Variety kulturních dějin vytvářejí dvě základní analytické linie. V první v nich autor zkoumá historii a identitu oboru, přičemž se nevyhýbá ožehavým otázkám, které historiografii přinesla moderní a zejména postmoderní doba. Variety sociálních a kulturních dějin. Profesoru Jaroslavu Čechurovi k 66. narozeninám Oldřich Chládek (ed.) , Tomáš Petráček (ed.) , Jan Síč (ed.) , Veronika Stachurová Kucrová (ed.) Ve své studii se Peter Burke věnuje analýze sociálních a kulturních dějin jazyků, jimiž se v Evropě hovořilo nebo psalo v období mezi vynálezem knihtisku a francouzskou revolucí. Jazyky a společenství v raně novověké Evropě ... Variety kulturních ...

INFORMACE

AUTOR
Peter Burke
DIMENZE
3,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Variety kulturních dějin.pdf

POPIS

Knihu britského historika Petera Burkeho vytvářejí dvě základní analytické linie. V první z nich autor zkoumá historii a identitu oboru, přičemž se nevyhýbá ožehavým otázkám, které historiografii přinesla moderní a zejména postmoderní doba. Uvažuje nad možnostmi nových historických metod, nad "překladem" kultury z jednoho civilizačního okruhu do jiného, nad sociální pamětí, jejím přenosem a využitím. Druhá výkladová linie představuje brilantní ilustraci vybraných teoretických problémů na pěti raně novověkých situacích (Burke je nazývá kulturními případovými studiemi a věnuje se v nich jazyku gest, hranici komična, nenápadnému půvabu Milána, veřejné a soukromé sféře v Janově a italské vysoké a lidové kultuře).

Chcete si přečíst knihu?Variety kulturních dějin ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Peter Burke. Číst Variety kulturních dějin Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY